Veselané jednoznačným vítězstvím završili třídenní kondiční soustředění, které absolvovali na Mlýnkách. „Jeli jsme tam ve středu odpoledne a rozešli se po sobotním utkání ve dvě hodiny," informoval kouč FC Veselí nad Moravou Robert Zeman.

Na soustředění se pátý tým první A třídy věnoval hlavně nabírání fyzické kondice. Balon hráči Veselí viděli až v sobotu na hřišti.

„Jelikož máme k dispozici vlastní umělou trávu, na které se věnujeme herním věcem, zaměřili jsme se na Mlýnkách na vytrvalost a výbušnost," hlásil Zeman.

Ten by měl mít ve druhé polovině sezony stejný kádr jako na podzim. Otazník visí pouze nad pokračováním mladíka Michala Janíka, který se vrátil do Slovácka, kde se pokusí prosadit v kádru ligového dorostu. „Pokud se tam neprosadí, vrátí se k nám," říká Zeman, který 
v zimní přípravě zkouší šikovné dorostence Vaďuru a Beňa. „Jinak kádr zůstává stejný. Nikoho nehledáme, soutěže chceme dál hrát s mančaftem, který si sezonu době rozehrál," pronesl Zeman. Jeho tým neměl ani po náročném programu se soupeřem z Uherskohradišťska slitování a nakonec bez problémů zvítězil jasně 9:0. „Ze zápasu jsem měl trochu obavy, protože kluci byli hodně unavení, ale zhostili se toho velmi dobře a protivníka jednoznačně přehráli. Spokojený jsem byl s výkonem i přístupem hráčů. Na druhé straně soupeř nepatřil k nejsilnějším," prohlásil domácí trenér. V dalších přípravných zápasech Dambořice nečekaně lehce přehrály Nenkovice 6:0 a Radějov remizoval s Lužicemi 2:2.

Výsledky ze zimní přípravy:

FC Veselí nad Moravou – Buchlovice 9:0 (4:0)

Branky: David Joch 3, Aleš Radmil 2, Lukáš Kučera 2, Bohumil Vardan, Dominik Hodonský

Dambořice – Nenkovice 6:0 (2:0)

Branky: Suchánek 2, Hovězák 2, Luskač, vlastní

Radějov – Lužice 2:2 (0:2)

Branky Radějova: Matyáš, Šmach z penalty.