V sobotu se totiž hráčka hodonínského Nesytu stala nejlepší střelkyní mezinárodního turnaje žen. Aby toho nebylo málo, vyhlásili zástupci klubů Lokajovou i nejlepší brankářkou. „Dvě ocenění z jednoho turnaje si vezu domů poprvé,“ usmívala se sympatická dívka.

Něco podobného se jen tak nevidí. Kolik znáte hráček, které na turnaji střílely góly za jeden tým a ve druhém celku brankám zabraňovaly? Kristýna Lokajová v sobotu zvládla obě role. A v obou byla nejlepší. „Obě ceny mě mile překvapily a nedokážu říct, které si cením více. Možná ale ceny pro gólmana. Do branky jsem si stoupla bez jakékoliv přípravy,“ říká studentka kyjovského gymnázia, která pomohla rezervě Nesytu ke třetímu místu.

Nejlepší hráčkou byla vyhlášeno další hráčka Nesytu Markéta Koplíková. „Holky si nás dobíraly. Ptaly se nás, jestli si chceme do Ratíškovic odvézt všechny ceny,“ smála se Lokajová.

Rodačka z fotbalová obce nastřílela ve čtyřech zápasech pět gólů, ve zájemném duelu musela Lokajová dát přednost béčku. Jinou gólmanku totiž kombinovatý tým neměl. „Jelikož brankářka žákyň odjela na hory, tak mě pan Šnajdr požádal, jestli bych byla ochotná střežit bránu nesytského béčka. Souhlasila jsem,“ pravila Lokajová. Ta na turnaji inkasovala šest gólů. Třikrát ji překonaly spoluhráčky z prvního musžtva.

Lokajová si turnaj pochvalovala. „Myslím si, že dopadl velmi dobře. Diváci viděli pohledné fotbalové akce. Atmosféra turnaje byla přátelská a díky tomu nebyly na hrací ploše žádné zbytečné střety,“ uvedl Lokajová, která by stejně jako ostatní hráčky Nesytu přivítala větší počet soupeřů. „Tajně doufám, že se do příštích ročníků najdou nějací sponzoři. Chceme, aby se snížilo startovné a turnaj se stal zajímavějším pro větší množství týmů,“ přála si Lokajová.

Druholigový tým si tak zpříjemnil zimní přípravu. „Každou středu je výběh, v pátek zase máme trénink v hale. Individuálně pak navštěvujeme posilovnu. Hlavně ať nám forma vydrží až do začátku sezony,“ uzavřela Lokajová.