A teď ty kuriozity. Hostující tým, který nedal dohromady kompletní základní sestavu a nastoupil v deseti, dohrával zápas pouze s osmi hráčkami. V 67. minutě totiž opustila hřiště zraněná útočnice Blahová, v nastaveném čase byla navíc vyloučena stoperka Guttová, která po zbytečném faulu Kristýny Šimové neudržela nervy na uzdě a za napadaní protihráčky uviděla stejně jako domácí fotbalistka červenou kartu. Baník už předtím přišel o Lucii Volkovou, které po ostrém falu na Blahovou musela už v 64. minutě ze hřiště. „Byl to hodně netradiční zápas. Třem bodům jsem rád, ale mrzí mě vyloučení Guttové a zranění Blahové. Už ve středu nás čeká dohrávka s Horními Heršpicemi a vůbec nevím, koho postavím," řekl kouč Nesytu Jan Dohnálek.

Hodonín neměl s Ostravou slitování a duel rychle rozhodl. Skóre otevřela v 9. minutě Blahová, která s přehledem proměnila pokutový kop. Vzápětí přidala devětadvacetiletá útočníci druhý gól. Než se hráčky Baník vzpamatovaly, prohrávaly 0:3. Hezkou kombinaci Blahové s Machovou zakončila Slovenka Kudláčová. „Od začátku do konce jsme byli lepším týmem a i v deseti hráčkách jsme měli zápas pod kontrolou," řekl Dohnálek.

Druhá půle už ale neměla s fotbalem nic společného. V 67. se dostala za soupeře Blahová, kterou v úniku sestřelila domácí Volkové. Ta za záludný zákrok vyfasovala červenou kartu, utkání ale skončilo i pro Blahovou. Klíčová hráčka Nesytu opustila bojiště s podezřením na natažené postranní vazy v koleni.

Domácí tým sice výsledek zásluhou Kotalové zkorigoval, ale po brance zkušené útočnice Maršálkové bylo definitivně rozhodnuto. Oslabený Nesyt náskok bez problémů uhájil. V nastaveném čase pak nepřesná sudí Suchá vyloučila další dvě hráčky a raději zapískala konec. „Holkám děkuji za tři body i předvedenou hru. Snad ¨podzimní část nějak dohrajeme," dodal Dohnálek.

Jeho tým v týdnu čekají dva domácí duely. Už ve středu hodonínské fotbalistky v dohrávce 8. kola vyzvou Horní Heršpice, v sobotu se pak střetnou s Olomoucí.

2. liga žen, 9. kolo

FC Baník Ostrava – FC Nesyt Hodonín 1:4 (0:3)

Branky: 62. Lucie Kotalová – 9. z penalty a 12. Alexandra Blahová, 13. Benedikta Kudláčová, 72. Alena Maršálková

Rozhodčí: Suchá – Písečný, Popovský

Červené karty: 64. Lucie Volková, 93. Kristýna Šimová – 93. Aneta Guttová

Diváci: 30

Hodonín: P. Horáková – Šťastná, Guttová, Svobodová – Machová, Podrazilová, Kudláčová, Psotková – Maršálková, Blahová