Slovácký celek zaskočil favorita dvěma góly v úvodního půlhodině zápasu. Zbrojovka sice ve druhém poločase přidala a slepenými brankami těsně po přestávce skóre srovnala, ale poslední slovo měla sváteční střelkyně Vendula Dřímalová, která v 59. minutě vyrovnaný duel rozhodla. „Jsme nadmíru spokojení. Konečně jsme dokázali prolomit výsledkové trápení. Holky nezlomily ani dva góly Brna. Všem hráčkám za výkon i přístup děkuji. Z naší strany to bylo vynikající," uvedl kouč hodonínského Nesytu Jaroslav Řezáč, který se společně s kolegou Janem Dohnálkem odhodlal ke změně v sestavě.

Trenérské duo poslalo na hrot Markétu Koplíkovou. Ta svým pohybem i fotbalovými dovednostmi dělala domácí obraně značné potáže. Byla to právě Koplíková, kdo měl na premiérové výhře Nesytu v sezoně značnou zásluhu. „Tento tah nám docela vyšel, Markéta totiž hrála opravdu skvěle," pochválil dlouholetou oporu Řezáč.

Dobře ale hrál celý hostující tým. Nesyt poslala do vedení kanonýrka Alexandra Blahová, která se prosadila po čtvrt hodině hry po přihrávce Podrazilové. Druhý gól Hodonína přidala po Bílíkové asistenci neobsazená kapitánka Ilona Podrazilová. „První půle nám vyšla a zaslouženě jsme vedli o dvě branky. Zbrojovka měla pár střel, ale do vážnější šance jsme ji nepustili," řekl Řezáč.

Hosté udrželi dvougólové vedení až do konce úvodní části. Brňanky ale po přestávce zvýšily své úsilí a manko během čtyř minut stáhly. Kontaktní branku vstřelila Ducháčková, vyrovnání zařídila Tomešová. „V té chvíli to s námi vypadalo velmi špatně," přiznal Řezáč.

Hodonínské fotbalistky ale postupem času srovnaly hru a v 59. minutě si vzaly vedení zpět. Blahová vybojovala míč, který předložila nabíhající Dřímalové a ta upravila na 3:2.

Zbrojovka ve zbytku utkání marně dobývala soupeřovu defenzivu. Nesyt několikrát podržela brankářka Lokajová, které bravurně zneškodnila minimálně dvě tutovky. Slovácký tým už si díky obětavému výkonu nenechal těsný náskok vzít a po závěrečném hvizdu slavil první výhru v sezoně. „Za předvedený výkon jsme si tři body zasloužili," pronesl Řezáč.

Hráčky Nesytu zakončí první polovinu sezony v sobotu 8. listopadu, kdy v domácím prostředí přivítají Baník Ostrava. Zápas začíná ve 14.00.

FC Zbrojovka Brno – FC Nesyt Hodonín 2:3 (0:2)

Branky: 47. Ducháčková, 51. Tomešová – 15. Blahová, 28. Podrazilová, 59. Dřímalová.

Zbrojovka Brno: Červinková – Králíková, Štefániková, Tanenbergerová (69. Kotlánová), Honková (46. Kukučová) – Jouklová (64. Schwarzová), Šimková (46. Matýsková), Špičková, Soušková – Tomešová, Veselá (46. Ducháčková).

Nesyt Hodonín: Lokajová – Bukovská, Vacenovská, Konečná, Bílíková – Dřímalová, Bučková (Mišunová), Podrazilová, Šťastná – Koplíková (Fojtů), Blahová (Ilčíková).