Vlkošanky i přes nepřesvědčivé výkony a výsledky hodnotily letošní ročník pozitivně. „Kromě toho, že je to super příprava do další sezony, která nás teď čeká, tak je to i vzpomínková akce a příjemné odreagování,“ říká hráčka domácího Sokola Veronika Večeřová. Sympatická fotbalistka si užívá i běžné mistrovské zápasy, v letní přestávce si však ráda zahraje i turnaje. „Podobné akce jsou ideální na stmelení kolektivu. Mezi zápasy s holkami pokecáme, pobavíme se,“ uvedla Večeřová.

Tým vedený trenérem Richardem Hýblem bral domácí klání jako přípravu na další soutěžní ročník. Herně to ale ideální zdaleka nebylo. Fotbalistky Sokola sice zvítězily nad Belušou a Jihlavou, ale v dalších duelech podlehly slovenské Vrakuně i Lužkovicím a nakonec skončily třetí. „Výsledky neřešíme,“ tvrdí hlavní organizátor Machačova memoriálu a vedoucí Dívčího fotbalového oddílu TJ Sokol Vlkoš Josef Novosad. „Pro mě je nejdůležitější, že v klubu máme nějakých čtyřiadvacet holek, které fotbal zajímá a dělají ho s láskou,“ pokračuje.

Vlkošanky se na víkendovém klání rozloučily se dvěma spoluhráčkami. Veteránka Pavla Šíblová zamířila do Holešova, Klára Horáčková je zase na odchodu do druholigového Nesytu Hodonín. „Děvčata si chtějí zahrát jinde, my jim v tom bránit nebudeme. Děláme sport, ne rvačku o nějaké zlaté trenky. Navíc nikde není psáno, že se k nám nevrátí,“ zamýšlí se Novosad.

Lépe než divizním ženám Vlkoše se v domácím prostředí vedlo juniorkám Sokola, které po čtyřech jednoznačných výhrách nad Kotvrdovicemi, Belušou, Horní Bečvou a Lužkovicemi slavily zasloužený triumf. Cenu pro nejlepší hráčku turnaje v malé kopané obdržela Lucie Dohnálková.

Letošního sedmého ročníku Memoriálu Jaroslava Machače se zúčastnily hráčky sedmi klubů. Památku bývalého vynikajícího trenéra a propagátora ženské kopané uctily fotbalistky Vrakuně, Lužkovic, Kotvrdovic, Beluše, Jihlavy, Horní Bečvy a domácího Vlkoše.

O vítězství si to rozdalo pět juniorských a stejný počet ženských týmů. Zápasy tak hostilo nejen hlavní trávníku, ale i na tréninkové ploše za jednou z branek, kde se bojovalo na zmenšeném hřišti ve formátu pět plus jedna. „I když je čím dál těžší sehnat soupeře, pro všechny týmy je to perfektní začátek letní přípravy. A pro družstva také zajímavá záležitost. Holky si dobře zahrají,“ říká Novosad.

Tomu nadělali starosti hlavně funkcionáři Svätého Juru, který se z turnaje nečekaně odhlásil. Vlkošanky však mnohem více trápí fakt, že v divizi B přišly o tradiční soupeře z regionu. „Skončily Šardice i Podivín, takže jih Moravy bude na ženské týmy chudý,“ posteskl si Novosad.

Svěřenkyně trenérů Hýbla a Novosada mladšího nově vyzvou Vsetín, Mostkovice nebo Držovice. „Čekají nás výjezdy na Olomoucko, Prostějovsko. Snad nás ekonomicky nezruinují,“ doufá Novosad.
Vlkošanky loni bojovaly o nejvyšší příčky, i v nadcházející sezoně chtějí trápit favority. „Čekají nás těžcí soupeři, ale věřím, že se zase budeme prát o první místo,“ dodala Večeřová.

Memoriál Jaroslava Machače 2017, 7. ročník

Konečné pořadí turnaje žen: 1.Vrakuňa (4 0 0 – 13:1 – 12 bodů), 2. Lužkovice (3 0 1 – 8:3 – 9 bodů), 3. Vlkoš (2 0 2 – 4:4 – 6 bodů), 4. Beluša (0 1 3 – 2:8 – 2 body, 5. Jihlava (0 1 3 – 1:12 – 1 bod)

Nejlepší brankářka: Zuzana Benešová (Jihlava)

Nejlepší hráčka: Carmen Absolonová (Vrakuňa)

Nejlepší střelkyně: Eliška Jakešová (Lužkovice) – 4 branky

Konečné pořadí turnaje juniorek: 1. Vlkoš (4 0 0 – 18:1 – 12 bodů), 2. Beluša (3 0 1 – 12:4 – 9 bodů), 3. Kotvrdovice (1 1 2 – 4:5 – 4 body), 4. Horní Bečva (0 2 2 – 0:6 – 3 body), 5. Lužkovice (0 1 3 – 0:18 – 2 body)

Nejlepší brankářka: Denisa Bartošová (Kotvrdovice)

Nejlepší hráčka: Lucie Dohnálková (Vlkoš)

Nejlepší střelkyně: Natália Pohorelcová (Beluša)