„Je to pro nás jednoznačné zklamání. Myslím si, že jsme ze zápasu mohli vyjít daleko lépe,“ řekl trenér Hodonína Tomáš Polách. První poločas nenabídl moc šancí. A to ani když hostující mužstvo mělo po celou dobu míč v držení. Pouze jednou dokázali ohrozit bránu Petráše.

Zato Hodoňané měli ke konci první půle dvě slibné příležitosti. „V prvním poločase jsme měli dvě nebo tři šance, ale nedokážeme se prosadit. Myslím si, že po obrátce jsme soupeře tlačili, ale bohužel je rozdíl dát a nedat gól. Vždy nám chyběl kousek,“ uvedl bývalý středopolař.

Prostějov se poprvé z větší šance prosadil až ve druhém poločase. „Byla to nešťastná branka, ale co se dá dělat. Kdybychom proměnili šance mohli jsme vést,“ zdůraznil Polách. Poté se v poslední desetiminutovce dvakrát prosadil Jan Šteigl, který tak svému týmu pojistil vítězství. V devadesáté minutě se usmálo štěstí i na domácí fotbalisty, kteří Heskem konečné skóre zápasu jen kosmeticky upravili na konečných 1:3. „Hráče ale musím pochválit za nějakých sedmdesát minut hry, kdy opravdu bojovali a soupeři nadávali šanci,“ chválil lodivod Hodonína.

Hodonín - Prostějov 1:3 (0:0)Branky: 90. Josef Hesek - 65. Karel Kroupa, 83. a 84. Jan Šteigl.
Diváci: 205.
Sestava Hodonína: Petráš – Cvijović, Suchý, Hesek, Novotný – Mareš, Křivánek, Fojtík (85. Dekleva) – Paděra (79. Opina) – Šturma, Sasín (85. Dovhanyuk).