Agro vůbec poprvé vedl kouč Petr Vybíral, který na lavičce Milotic nahradil Milana Bidmona. „Nabídku jsem vůbec nečekal. Vzal jsem si den na rozmyšlenou a nakonec se rozhodl ji přijmout," uvedl bývalý ligový záložník, který svěřencům zřejmě vypomůže i na hřišti. „Do Milotic jdu jako trenér. Zda budu i hrát, se teprve uvidí," řekl.

I když Ratíškovice a Milotice dělí pouze několik kilometrů, nemá Vybíral zatím o hráčích Agra velký přehled. Naposledy své nové svěřence viděl na zimním turnaji v Dubňanech. „O hráčích mnoho informací nemám. Všechno konzulutuji s kluky nebo Romanem Neduchalem, který by měl být v realizačním týmu," pronesl Vybíral.

Ten doposud absolvoval v Miloticích tři tréninky a jedno utkání. Ve středu navíc odjíždí nový kouč Agra na krátkou dovolenou.

Celek z Hodonínska čeká před startem nového ročníku první B třídy přípravné utkání s béčkem Břeclavi a první kolo Krajského poháru FAČR. V něm se Milotičtí utkají s Tvrdonicemi nebo Rohatcem.

Novou sezonu odstartuje Agro ve Velké nad Veličkou. „Nějaké konkrétní cíle jsme si nedávali. Mužstvo je stabilizované, nikdo neodešel, nikdo nepřišel. Budeme stavět na hráčích, kteří v Miloticích jsou. Uvidíme, jak se nám bude dařit. Chceme ale vyhrát každý zápas," prohlásil Vybíral.

Toho trápí pouze pozice gólmana. Dlouholetá jednička týmu, Zbyněk Nedvědický, zřejmě ukončil kariéru a další brankáře Milotice nemají. „Je to problémový post. Řeší to vedení," přiznal Vybíral.

Jeho tým začal herní přípravu vysokou výhrou nad Miezgovci. Vybíral ale sedmigólové vítězství nijak nepřeceňoval. „V úmorném vedru nám soupeř velký odpor nekladl. Jsem rám, že jsem mohl kluky vidět v zápase. Výsledek neřeším, v sezoně nás čekají těžší soupeři," pronesl.

I když slovenský celek utržil na Slovácku pořádný debakl, splnilo přípravné utkání dvou družebních týmů svúj účel. „Vzájemné spolupráce Milotic a Miezgovce začala před deseti lety fotbalovým utkáním Ratíškovice – Miezgovce. Organizoval to starosta Josef Uhlík. Právě jeho švagr, František Kordula , byl na vojně s kamarádem z Miezgovců. A tak se seznámili starostové obcí," uvedla projektová manažerka obce Milotice Jaroslava Kundratová.

Za deset let vniklo partnerství nejen obcí, ale i mikroregionu Bánovecko a Mikroregionu Nový Dvůr. „Dále pak několik vzájemných projektů a spousta recipročních návštěv různých organizací a spolků. Díky tomu se navázala úzká spolupráce a v některých případech až přátelství lidí kteří si vzájemně rozumí i přes hranice. No a pak není problém uspořádat mezinárodní fotbalové přípravné zápasy," dodala Kundratová.

V předzápase prohrály ženy hodonínského Nesytu s Bánovci nad Bebravou 2:3. Slovácký celek nastoupil v Miloticích bez několika opor a v kombinované sestavě. V prvním poločase se navíc zranily Markéta Koplíková s Alexandrou Blahovou, které dokonce skončily s nateklým loktem, respektive bolavými zády v nemocnici na vyšetření.

I když Hodonín prohrával na začátku druhé půle už 0:3, dokázal se Nesyt vrátit dvěma nádhernými trefami Kristýny Šťastné znovu do utkání. Jihomoravanky byly ve druhé půli lepší a v závěru sahaly po remíze, ale střela kapitánky Podrazilové nepřešla podle sudího Voříška brankovou čáru. „Sešli jsme se po dlouhé době. Dali jsme dohromady netradiční tým, ve kterém byly holky z Mutěnic nebo z Veselí nad Moravou. Některé z nich se viděly vůbec poprvé. Proti kvalitnímu soupeři jsme odehráli slušné utkání. Děvčata nezklamala. Diváky muselo potěšil hlavně pět krásných branek," pronesl kouč Nesytu Hodonín Jan Dohnálek.

Ten s kolegou Jaroslavem Řezáčem v sobotu postrádal brankářku Horčičkovou, útočnici Bučkovou a trojici hráček z obrany. „S nimi bychom byli ještě silnější," míní Dohnálek, který naopak ocenil výkon nových hráček a děvčat z jiných oddílů. „Smekám před nimi klobouk, protože ve velkém vedru nám hodně pomohli," dodal Dohnálek.

Fotbalistky Nesytu zahájí letní přípravu v pátek 25. července. „Pokusíme se kádr doplnit a hlavně rozšířit. Nechceme, abychom na utkání jezdili v jedenácti či dvanácti. V některých zápasech posledního ročníku se nám to vymstilo," pravil Řezáč.