Kromě vracovského šlágru půjde hlavně o záchranu a sestup.
Výrazný vliv na bytí či nebytí týmů z našeho regionu v nižších soutěžích i v příští sezoně bude mít vývoj v obou moravských divizích, z nichž sestupuje celkem pět týmů. Zatím to vypadá, že z naší – déčkové, spadnou tři celky, protože čtrnácté Židenice mají 33 bodů a v divizi E jsou Napajedla na 35 bodech. Šance, že budou z divize D sestupovat dva celky, je malá, neboť všechny sestupem ohrožené týmy v divizi E mají soupeře, kterým už „o nic nejde“.

V případě sestupu tří mužstev z divize D mají nejpřijatelnější los Židenice (hrají v Protivanově) a Rájec (hostí Hulín). O tom, kdo doprovodí do krajských přeborů Hrušovany a Havlíčkův Brod, se tak asi rozhodne mezi Třebíčí a Boskovicemi. Pokud sestoupí Třebíč, tak z jihomoravského krajského přeboru padají pouze dva celky. Ale pokud sestoupí z divize D ještě někdo z trojice Židenice, Boskovice nebo Rájec, tak z našeho krajského přeboru spadnou hned tři celky.

O tom, kdo doprovodí do I.A třídy Mokrou, se bude rozhodovat jednotně v neděli od 16.30. Jaké jsou šance Veselanů, kteří nyní drží Černého Petra? Každopádně by měli vyhrát v Kuřimi a pak jen doufat, že…
a) (sestoupí z divize D jen jeden jihomoravský celek), Veličané zvítězí v Miroslavi. V tomto případě by stačila Veselanům i remíza v Kuřimi (lepší vzájemný zápas s Miroslaví).

b) (z divize D sestoupí dva jihomoravské týmy) kromě výhry FC Veselí v Kuřimi nesmí Velká prohrát v Miroslavi, k tomu ještě Moravský Krumlov musí porazit Mikulov.
Ať to dopadne jakkoliv, tak to neohrozí zástupce našeho regionu v I.A třídě. V ohrožení je jen Hlohovec (ten by sestoupil v případě pádu dvou jihomoravských celků z divize).

Pád Hlohovce zajímá hned tři družstva z okresu Hodonín v I.B třídě, sk. C, protože je možné, že z nejnižších krajských soutěží bude sestupovat možná až osm celků. To by znamenalo ohrožení pro SK Hodonín, Blatnici a Mutěnice B. 33 bodů znamená jistotu záchrany, od 29 do 32 může, dle vývoje, bude rozhodovat i skóre o proti týmům ze skupiny B. Jde o to neskončit dvanáctý s méně body než tým ve druhé skupině.
Kdyby se vše odehrálo podle chmurného scénáře, tak že by I.B třídy sestoupily tři celky z okresu Hodonín, tak z našeho okresního přeboru spadnou čtyři družstva. O záchranu by tak ještě bojovaly na dálku Sobůlky s Mikulčicemi.

Pokud by zapršelo i z těchto tmavých mraků, tak by ve III. třídě, skupině B hrozil sestup hned dvojici týmů. Pád do „čtverky“ by pak hrozil dvěma z kvinteta z „veselské“ skupiny – Nesytu Hodonín, Bzenci B, Hrubé Vrbce, Žeravicím nebo Moravskému Písku.Pořadí a program sestupem ohrožených v posledním kole

Divize D

Pořadí:

11. Třebíč 35 b
12. Rájec 34 b
13. Boskovice 34 b
14. Židenice 33 b

Program: So 16.30

Protivanov – Židenice

Třebíč – Boskovice

Rájec – Hulín

Náš typ: sestoupí Boskovice

Divize E

Pořadí:

12. Orlová 36 b
13. Vel. Karlovice 36 b
14. Napajedla 35 b
15. Bohuslavice 33 b

Program: So 16.30

Bohuslavice – Brumov

Napajedla – Město Albrechtice

Hranice – Velké Karlovice

Vsetín – Orlová

Náš typ: sestoupí Bohuslavice

Krajský přebor

Pořadí:

13. Mikulov 34 b
14. Miroslav 32 b
15. FC Veselí 31 b

Program: Ne 16.30

Kuřim – FC Veselí

Miroslav – Velká n/V.

Moravský Krumlov – Mikulov

Náš typ: sestoupí FC Veselí a Miroslav

I.B třída, sk. B

Pořadí:

9. Modřice 31 b
10. Svratka 31 b
11. Šatov 29 b
12. Višňové 29 b

Program: So 16.30

Šatov – Vojkovice

Starý Lískovec – Višňové

Svratka Brno – Zbýšov

Modřice – Zastávka

I.B třída, sk. C

Pořadí:

9. Podivín 32 b
10. Mutěnice B 32 b
11. Blatnice 31 b
12. SK Hodonín 29 b

Program: So 16.30

SK Hodonín – Hroznová Lhota

Lednice – Blatnice

Povidín – Mutěnice B

Okresní přebor

Pořadí:

10. Mikulčice 31 b
11. Sobůlky 30 b

Program:

Těmice – Sobůlky

Vnorovy – Mikulčice

III. třída, sk. B

Pořadí:

10. Mor. Písek 29 b
11. Žeravice 29 b
12. Hrubá Vrbka 28 b
13. Bzenec B 28 b
14. Nesyt Hod. 27 b

Program: SO 16.30

Nesyt Hodonín – Sudoměřice

Bzenec B – Domanín

Kozojídky – Hrubá Vrbka

Žeravice – Lipov

Strážnice – Moravský Písek