Hodonín se letos přesunul do skupiny D, takže budou v sezoně k vidění dvě zajímavá jižanská derby s Lanžhotem. Oba týmy přitom patří k adeptům na postup do Moravskoslezské fotbalové ligy. Los přitom určil, že první vzájemný duel je na pořadu hned v prvním kole. Na lanžhotské půdě se hraje v neděli od 17 hodin.

Pro ambiciozní Hodonín je to těžký vstup do soutěžního rončíku. „Lanžhot je třpytivý tým. Má kvalitní kádr a ambice, čeká na nás velký oříšek. Naším cílem je postup, ale po našem přesunu do skupiny D máme opravdu silné soupeře,“ uvědomuje si hodonínský kouč Pavol Švantner.

Respekt k soupeři mají také rivalové z Lanžhota. „Hodonín je největší aspirant na postup spolu s juniorkou Zbrojovky. Spíš se chceme ubírat nastolenou cestou, tedy posouvat hráče do vyšších soutěží,“ raději zůstává skromnější lanžhotský trenér Jozef Dojčan.

Víkendové zápasy týmů z regionu

Divize: TJ Skaštice – Slovan Bzenec (sobota 17.00), Sokol Lanžhot – FK Hodonín (neděle 17.00).

Krajský přebor: Ratíškovice – Bohunice, Mutěnice - Ráječko (oba sobota 17.00).

I.A třída: Veselí nad Moravou – Vyškov B (sobota 17.00), Milotice – Velká nad Veličkou, Dubňany – Rakvice (oba neděle 16.30), Rohatec – Hroznová Lhota (neděle 17.00).

I.B třída: Kyjov – Uhřice, Vacenovice - Šardice (oba sobota 17.00), Kozojídky – Tvrdonice (neděle 10.00), Strážnice – Charvátská Nová Ves, Valtice – Blatnice, Ždánice - Kněždub (vše neděle 17.00).

Okresní přebor Hodonínska: Svatobořice – Hovorany (pátek 18.00), Dambořice – Bukovany (neděle 16.30), St. Poddvorov – Ježov, Vnorovy – Nenkovice, Dolní Bojanovice – Žarošice, Petrov – Hroznová Lhota B, Lipov - Mikulčice (vše neděle 17.00).