„Kádr je dostatečně silný na to, aby hrál do šestého místa. Uvidíme, jak dopadne podzimní část,“ řekl lodivod nováčka Miroslav Jüstel.

Sudoměřice se však před letošní sezonou ještě posílily a nejen podle trenéra Jüstela mohou být silnější než loni. „Věřím, že se kádr oproti minulé sezoně ještě zkvalitnil,“ naráží Jüstel na příchody nových hráčů.

Velkou posilou bude hlavně obránce Dušan Janík, který přišel těsně před začátkem sezony z divizních Šardic. Konkurenci v týmu by měl zvýšit i Pavel Kunč z Uhřic. „Ze Slovenska přišel i jeden šikovný útočník, hráč na úrovni naší 1.A. V přípravě se mu střelecky dařilo,“ uvedl Jüstel.

Ten měl zájem i o zkušeného stopera Slavoje Rohatce. „Zkoušeli jsme Zicha, se kterým jsme byli odmluvený. Nakonec to bohužel nevyšlo. Odehrál za nás dva zápasy. Určitě by byl pro nás velkým přínosem,“ řekl Jüstel, který potvrdil, že Sudoměřice lanaří ještě jednoho hráče Šardic.

Tým naopak opustila trojice fotbalistů. „Z pracovních důvodů přestal za nás hrát Marek Salčák, s fotbalem asi skončil Hostýnek. Kariéru opět přeruší i Luzum, kterému se obnovilo vážné zranění kotníku,“ sdělil Jüstel.

V přípravě se Sudoměřicím docela dařilo. Nováček okresního poháru porazil Moravský Písek 5:0 a vyšlápl si i na Starý Poddvorov. Naopak překvapivá je porážka v Lužicích. „Příprava ale byla spíše průměrná. Kluci chodí do práce, já také trénuji pouze v pátek. V týdnu mužstvo trénuje pod vedením Pochylého nebo Semotána,“ pravil Jüstel.

Sudoměřice si výhrou 3:0 v Hrubé Vrbce zajistily postup do druhého kola okresního poháru. „To byla spíše povinnost, i když nám někteří hráči chyběli,“ poznamenal kouč Sudoměřic.