„Hřiště plave, takže to teď řešíme. Mutěnice s odložením souhlasí, musí to potvrdit ještě STK," uvedl ve čtvrtek dopoledne sekretář FK Blansko Petr Dvořák. Večer už bylo jasno. „Mě to strašně štve, chtěli jsme hrát napravit prohru z Hodonína, ale byl jsem na hřišti a stojí tam voda, takže by to opravdu nešlo," oznámil blanenský trenér Michal Kugler.

Vinaři to brali jako realitu. „Stejně s tím nic neuděláme. Samozřejmě by bylo lepší hrát o víkendu než ve středu, ale přizpůsobili jsme se si soupeři. Víme, že na Blanensku jsou podmínky horší než tady na Slovácku. U nás by se totiž dalo hrát," řekl předseda FK Mutěnice Petr Blaha.

Podobně na zprávu reagovali i v sousedním Hodoníně. „Mrzí mě to, protože máme natrénováno a výsledkově se nám celkem dařilo. Na druhé straně do Rosic pracovně jezdím každý den a vím, že tam pořád sněží či prší," uvedl hodonínský kouč Mario Rossi.

Vedení Hodonína se s Rosicemi domluvilo na náhradním termínu. Oba týmy se na hřišti Slovanu utkají ve středu 15. dubna od 16.30. Mutěnice by měly zápas odehrát o týden později, tedy ve středu 22. dubna v 17.00.

Volno ale hráči Hodonína mít o víkendu nebudou. „Třeba seženeme soupeře a někde na umělé trávě odehrajeme přípravný zápas. Pokud ne, tak budeme v sobotu dopoledne trénovat," řekl Rossi. Kouč Mutěnic Petr Zemánek svěřence pošetří. Někteří divizní hráči pomohou Ratíškovicím ve Slavkově u Brna.

Zatímco některé divizní duely byly v předstihu zrušeny, krajské a okresní soutěže se celoplošně neodkládají. „Hrát se bude a o způsobilosti hrací plochy rozhodne vždy na místě až rozhodčí daného utkání," informoval v pátek dopoledne sekretář JmKFS Josef Dvořáček.

Aprílové počasí si však zahrává s konáním některých utkání. Otázkou je, v jakém stavu budou hrací plochy a trávníky. Na Blanensku i Vyškovsku je situace s terény mnohem horší, proto tam víkendové kolo raději s předstihem odložily. Mnohá hřiště totiž leží pod sněhem nebo jsou po deštivých dnech podmáčená. Už teď jsou odloženy dva duely krajského přeboru – Bohunice-Bystrc a Bosonohy-Ráječko.