Ve Vacenovicích mají po víkendu o čem přemýšlet. Na takový debakl fanoušci nepamatují. Ano, Mogul schytal v minulé sezoně výprasky v Otnicích, Veselí nad Moravou či Velké nad Veličkou, ale doma prohrál maximálně o tři branky. A to pouze s Hroznovou Lhotou. Ostatní duely ušly. Propadák přišel nečekaně až na začátku nového soutěžního ročníku. „Pokud bychom v prvním poločase proměnili své příležitosti, mohl být výsledek opačný. Bohužel se naše hra po deseti minutách druhé půle úplně rozpadla. Začali jsme hrát až posledních deset minut. A to je proti Kněždubu, který má útočnou sílu, hodně málo. Soupeř dokázal své šance proměnit, proto vyhrál," prohlásil vacenovický kouč Zdeněk Bobot.

Zkušený trenér bral debakl s nadhledem. Přesto ho nepříjemná porážka štvala. „Chybí nám spousta kluků, sestavu dáváme složitě dohromady. Situace není optimální, ale musíme si poradit sami," pronesl Bobot.

Olejáři odehráli v letní přestávce pouze jedno utkání. Po vyřazení v předkole krajského poháru FAČR však přišla úvodní remíza v Hlohovci a vše vypadalo dobře. Vždyť i výkon v první půli měl slušné parametry. „Bohužel ve druhé půli se to zlomilo," posteskl si brankář Mogulu Michal Žigo.

Olejářům nepomohla ani šťastná branka Radka Příkazského. Nejlepší hráč Vacenovic využil zaváhání a dezorientace brankáře Podolana a po trestném kopu Lungy zblízka dorazil balon do sítě.

Příkazský mohl dát v prvním poločase další dva góly. Ale po Tomanově vysunutí nedokázal zkušený forvard přehodit vyběhnutého Podolana a dalekonosnou ranou orazítkoval pouze břevno.

Olejáři byli v první půli ještě jednou blízko brance, ale gólman Kněždubu ránu Lungy zkrotil ještě před brankovou čarou.

Hosté tolik nebezpeční nebyli, přesto i oni několikrát zahrozili. Kapitán Libor Grabec trefil po rohovém kopu pouze dobře postaveného zadáka Chvátala a Nejedlík jen o kousek nedosáhl na centr Romana Grabce.

Vyrovnání nakonec zařídil nejmladší z trojice Grabců. David si vyměnil míč s Káčerkem a přesnou ranou nedal bezmocnému Žigovi žádnou šanci. „Měli jsme obavy z toho, jak to bude ve Vacenovicích vypadat. O soupeři jsme toho tolik nevěděli, protože v létě nehrál téměř žádné přípravné zápasy. Měli jsme pouze kusé informace," řekl kouč Sokola Libor Grabec starší. „Proto byl první poločas takový oťukávací. Trochu nás srazila obdržená branka. Jinak jsme hru celkem kontrolovali," doplnil.

Kněždubu pomohlo i prohození Milana Durny, který se ve středu hřiště necítil dobře, s jmenovcem Káčerkem. „Změna nám prospěla," přikývl Grabec. „Druhý Milan naši hru rozběhal," přidal.

Po přestávce ale pohyb zlepšili všichni hostující hráči. Kněždub zpřesnil a zrychlil hru a výsledek se brzy dostavil. Po Smištíkově individuálním průniku ještě Davida Grabce vychytal Žigo, ale v 61. minutě už Sokol vedl. Stoper Libor Grabec se z trestného kopu trefil přesně k levé tyči.

Šanci olejářů na bodový zisk definitivně zničil David Grabec. Hostující střelec nejprve zvýšil na 3:1 a následně završil po totožné akci hattrick. Výhru Kněždubu pečetil parádním obloučkem Milan Durna. „Deset, deset, deset!" skandovali hostující příznivci.

Mogul už se na odpor nezmohl. „Co jsme proti Krumvíři zahodili, nám tam tentokrát napadalo. Kluci dali do koncovky více rozumu. Trefovali se tam, kam měli," prohlásil hostující trenér, který se neobával nervózního závěru. „Fyzicky jsme na tom byli lépe než soupeř. A za stavu 1:3 už to bylo jasné," usmíval se Grabec.

Myšlenky na poslední vzájemný duel ve Vacenovicích se mu však vkrádaly do hlavy. „I minule jsme tady vedli o dvě branky a nakonec to skončilo 3:3 a hromadnou potyčkou. Tu jsme si vůbec nepřipomínali. Snažil jsem se situaci před utkáním klidnit. Nakonec to byl naprosto férový zápas," dodal Grabec.

SK Mogul Vacenovice – TJ Sokol Kněždub 1:5 (1:1)

Branky: 31. Radek Příkazský – 38., 49. a 73. David Grabec, 61. Libor Grabec, 76. Milan Durna. Rozhodčí: Jonáš – Vondryska, Vavřinová. Žluté karty: Lunga, Grufík – L. Grabec. Diváci: 200.

Vacenovice: Žigo – Z. Grufík, Šťastný, Lunga (88. J. Bábíček), M. Chvátal – Krist (85. Brhel), Toman, Sladký, Jakubíček – R. Příkazský, Nešpor (81. Novotný).

Kněždub: Podolan – Smištík, L. Grabec, O. Bíla, P. Bíla – Káčerek, Mi. Durna (81. Vařecha), R. Grabec, Ma. Durna (46. Petr Chromeček) – D. Grabec, Nejedlík (74. M. Bíla).