Ze souboje fotbalových a hokejových sudí se stala každoroční tradice. I když o výsledek v žádném případě nešlo, byly na trávníků k vidění pohledné akce, dramatické momenty i kuriózní situace. Zápal a elán znovu předčily herní nedostatky a pokažené přihrávky.

„Mirek Hlavinka byl skvělý člověk a kamarád. Tento dlouholetý uznávaný rozhodčí a funkcionář fotbalu i hokeje na Hodonínsku si naši vzpomínku určitě zaslouží," uvedl jeden z organizátorů přátelského duelu Ladislav Netopil.

Stejného názoru byl i fotbalový sudí Igor Zima. „Jsem rád, že jsme se opět sešli v hojném počtu. Je to povedená akce. Je vždy velmi příjemné setkat se s lidmi, které spojuje černý dres s píšťalkou, a kteří se k sobě na hřišti chovají korektně a přátelsky," pronesl Zima.

Souboj arbitrů začal tichou vzpomínkou, po které se na výborně připraveném hřišti hodonínského Nesytu představilo hned několik generací sudích dvou nejpopulárnějších sportů.

Velmi vyrovnané střetnutí se dlouho hrálo bez branek, i když šancí si oba týmy vytvořily dostatek. Skvěle se prezentovali oba brankáři. Hokejové sudí držel Radim Čech, branku fotbalových arbitrů zase pozorně střežil Ladislav Nezval.

Bezbrankový stav vydržel až do konce první půle. Pak se dalekonosnou střelou prosadil Jiří Polák, který zajistil fotbalovým sudím poločasové vedení 1:0.

I po změně stran byl k vidění zajímavý fotbal s šancemi. Fotbaloví rozhodčí byli častěji u míče, hokejoví sudí zase hrozili z rychlých protiútoků. Po hodině hry byli Netopil a spol. za svoji aktivitu odměněni.

Obránce Dušan Beťko vyslal kolmou nahrávkou Netopila, který po dlouhém sprintu našel v pokutovém území Michala Bačáka, jenž neomylně srovnal na 1:1.

Když už si všichni na hřišti mysleli, že zápas skončí spravedlivou remízou, napřáhl ke střele Zdeněk Dvořák, který zařídil fotbalovým arbitrům konečné vítězství 2:1.

„Víme, že porazit fotbalisty je vždy obtížné, ale určitě to není hlavní myšlenka tohoto setkání. S kolegou a kamarádem Igorem Zimou se na tento zápas vždy moc těšíme a s radostí ho spoluorganizujeme. Jsme velmi rádi, že i hráči na obou stranách si ho užívají. Je taky pravda, že na hřišti se občas hecujeme a popichujeme, což k sportu patří, ale po jeho konci usedneme k jednomu stolu a vše v přátelském duchu probereme," pronesl Netopil.