Spokojenost s předvedenou hrou však nepanovala ani na jedné straně. „Břeclav se porazila sama. Moje hráče jsem vůbec nepoznával. Jsou to zkušení borci, ale s tak ustrašeným výkonem nemají ve třetí lize co dělat. Dvě třetiny týmu zahrály pod své možnosti,“ zlobil se po duelu domácí kouč Peter Vlček, který se své svěřence snažil několikrát „nakoupnout“ zvednutým hlasem.

Marně.

Hře chyběl spád a kreativita. A to na obou stranách. Výsledkem byla smolná hlavička břeclavského stopera Demjanoviče, který si v posledních sekundách první půle srazil míč do vlastní branky.

Gól hnul žlučí hlavně hlasité dvojici hostujících fanoušků, jejichž peprný slovník se rozhléhal po celém hřišti. Nešťastný zadák po utkání podepsal jako kapitán zápis a pomalými kroky zmizel mlčky v kabině.

„Prohráli jsme zápas, ve kterém jsme mohli minimálně remízovat. Myslím si, že jsme měli solidní šance na vstřelení branky. Bohužel jsme je promarnili,“ litoval v útrobách mutěnického stadionu kormidelník Břeclavi Jiří Fryš, jenž se týmu ujal po odvolaném trenérovi Pavlu Křížovi.
Zároveň doplnil, že branka inkasovaná těsně před přestávkou nemůže hráče srazit na kolena.

„Měli jsme dalších pětačtyřicet minut na zvrácení výsledku. Času bylo dost. Nejsem spokojený hlavně s koncovkou,“ konstatoval zklamaně Fryš.
Zklamaný byl i jeho protějšek. Hlavně s individuálními výkony. Rozčarování dal najevo už v šestatřicíté minutě, kdy stáhl stopera Číže a na hřiště poslal Zemánka.

„Musel jsem něco udělat, protože zezadu jsme byli strašně nervózní. Dopouštěl se chyb, tak nastoupil zkušený Zemánek. Potřebovali jsme zklidnit rozehrávku,“ objasňoval svůj tah Vlček.

Mutěničtí se ve středu utkají doma s rezervou prvoligového Zlína a Břeclav se tápající výkony pokusí smazat získanými body v duelu s vedoucím Znojmem.