Navíc je v sázce pro postupujícího z dvojice Šardice vs. Mutěnice možný ligový soupeř. To jsou lákadla na dnešní předehrávný zápas 2. kola ČMFS.

Šardický dres obléká v současnosti pět fotbalistů, kteří dříve působili v Mutěnicích. Navíc trenér Ondrůšek musel odejít z Pod Búd za dost zajímavých okolností. „Bylo to za hodně podivných okolností. Bylo to rozhodnutí prezidenta klubu. Nedá se nic dělat, takový je fotbalový život nás trenérů. Motivace je daleko větší ne kvůli tomu, že jsou to Mutěnice, ale že je ve hře v dalším kole liga, pravděpodobně Budějovice,“ prohlašuje šardický kouč František Ondrůšek.

V Mutěnicích zatím panuje klid. „Bereme to jako každý jiný zápas a připravujeme se zodpovědně. Chceme jej vyhrát. Uděláme vše proto, abychom toho dosáhli,“ hlásí mutěnický trenér Peter Vlček.

Ten má problémy především se středovou řadou. Chybět mu bude zraněný Ditrich a nová posila Hradce Králové Válek. „Od začátku sezony jsme ještě nehráli v té neideálnější sestavě. Máme nějaké alternativy. Ale ještě si to všechno musím rozmyslet. Jedou s námi i Bílek se Zemánkem,“ poodkrývá taktické karty Vlček.

Domácím bude absentovat dlouhodobě nemocný kapitán König. Ten chyběl již proti Břeclavi, přes kterou Šardičtí postoupili. „Bude to úplně jiný zápas, protože Mutěnice jsou daleko kvalitnější mančaft. Břeclav mě zklamala svým výkonem, což potvrzuje i v mistrovských zápasech, kde dostává velké příděly. Za druhé u nás hraje pět hráčů, co byli dřív Mutěnicích, takže i pro ně to bude trochu jiné. Je to derby, takže to bude mít určitě svůj náboj,“ je přesvědčen šardický kouč.

Ten má problém s brankáři. Jednička Štěpán je zraněný a proti Rousínovu chytal devatenáctiletý šardický odchovanec Chromek. „Udělal hrubou chybu, takže budu chytat já,“ dodal jednačtyřicetiletý bývalý ligový gólman František Ondrůšek.

Duel 2. kola ČMFS mezi FK Šardice a FK Mutěnice začíná v Šardicích ve středu 27. srpna v 17.00.

Předpokládané sestavy:

Šardice: Ondrůšek (Chromek) – Kopčil, Spazier, Štěpanovský, Janík – Dorotík, Sukup, Zapletal, Vavruš – Burša, Švrček.

Mutěnice: Kaniš – Vavruša, Jašíček, Číž, Ševčík – Helísek, Brychta, Dombi, Pacl – Obal, Šuhaj.

Poslední zápasy: Příprava 2008/09: Šardice – Mutěnice 0:1.

Divize 2005/06: Šardice – Mutěnice 1:2 a 1:0.

Pořadí v tabulce: Šardice – divize D – 2. místo

Mutěnice – MSFL – 7. místo