Třetiligový nováček půjde do úterního pohárového duelu v roli jasného outsidera. Šance na postup je mizivá, přesto chtějí Polách a spol. fanoušky potěšit a Slovanu cestu do osmifinále pořádně ztížit. „Věřím tomu, že to bude oslava fotbalu. Že na stadion dorazí hodně lidí, kteří vytvoří skvělou kulisu. Snad se lidem odměníme dobrým výkonem a favorita potrápíme,“ přeje si hodonínský kouč František Komňacký.


Severočeský tým, který přijel do Hodonína s denním předstihem a v úterý absolvoval v Rohatci předzápasový trénink, nestrhl v kabině slováckého celku přehnanou euforii ani velké pozdvižení, přesto se dá očekávat, že trojnásobný mistr ligy a dvojnásobný vítěz domácího poháru přiláká na stadion U Červených domků slušnou návštěvu. „Chtěli jsme soupeře z těch nejsilnějších. Chtěli jsme se před našimi fanoušky utkat se Spartou, Slavií nebo Plzní. I Liberec ale v současné formě patří mezi lepší prvoligové kluby. Jsem rád, že do Hodonína přijede mužstvo, které má co ukázat,“ těší Komňackého.


Jeho tým do třetího kola MOL Cupu postoupil po vyřazení divizních Tasovic a druholigových Vítkovic, nyní vyzve mnohem silnějšího soka. Slovan sice nepatří mezi favority na ligový titul, přesto i po rozsáhlé obměně kádru začal letošní sezonu skvěle a po sedmi kolech se drží na čtvrtém místě tabulky.


Tým vedený koučem Jindřichem Trpišovským doma bodoval se Zlínem i Spartou, venku zvládl těžké zápasy v Mladé Boleslavi, Karviné a naposledy v Brně. „Samozřejmě ve sportu se občas stávají různé věci. Rozdíl mezi profesionálním a amatérským fotbalem je ale velký. I když šance existuje, je poměrně malá. Záležet bude hlavně na tom, jak k utkání přistoupí soupeř,“ říká Komňacký.


Slovan v minulosti pohár dvakrát. V roce 2000 ve finále na pražském Strahově zdolal tehdy druholigové Ratíškovice 2:0. Nyní se postaví dalšímu soupeři z regionu. „Známe ambice Liberce, takže víme, že nás určitě nepodcení. I když soupeř udělá oproti ligovému zápasu nějaké změny v sestavě, nastoupí proti nám standardní prvoligoví hráči,“ uvědomuje si kouč Hodonína, který má na
severní Čech příjemné vzpomínky.


Komňacký totiž pět let vedl sousední Jablonec, kde nahradil Luboše Kozla. V sezoně 2008/2009 dovedl Baumit k šestému místu. O rok později dokonce vybojoval stříbrnou pozici, což je historicky nejlepší umístění v jablonecké klubové historii.


I v dalším ročníku bojoval Komňacký se severočeským týmem o titul, nakonec se klub umístil na třetím místě. Po sezoně 2011/2012 známý trenér v Jablonci skončil a zamířil do Jihlavy. „Proti Slovanu jsme vždycky měli zvýšenou motivaci. Současné mužstvo je ale úplně jiné než v době, kdy jsem na severu Čech působil. Jiní jsou i trenéři. Stejné tam zůstalo snad jenom vedení klubu, takže pokud k nám přijedou, těším se na Honzu Nezmara či Libora Kleibla,“ uvedl Komňacký.


Jeho svěřenci až doposud na pohárovou bitvu nemysleli. Jihomoravané se připravovat na Liberec začali až v pondělí. „Doteď jsme se soustředili na sobotní zápas s Líšní,“ říká asistent domácího trenéra Malár.


Nejen bývalý ligový kanonýr ví, že utkání MOL Cupu bude pro hráče i celou sportovní veřejnost velký svátek. „Co mám informace, tak by na utkání mělo přijít hodně lidí,“ tvrdí Malár.


Šance na postup Hodonína jsou ovšem mizivé. „Proti ligovému týmu nemáme co ztratit. Pod tlakem bude Liberec,“ ví domácí asistent. „Pokud zvládneme prvních patnáct, dvacet minut, můžeme favorita potrápit,“ věří Malár.


Atraktivní utkání 3. kola MOL Cupu startuje na stadionu U Červených domků dnes v šestnáct hodin. Fanoušci se do areálu stadionu autem nedostanou. Parkovat musejí jinde. „Upozorňujeme diváky, kteří přijedou na zápas osobními vozidly, aby využili velkého parkoviště u sportovní haly TEZA na ulici Lipová alej a použili vedlejší vchod na stadion. Hlvní vjezd totiž bude uzavřen. Na toto utkání neplatí ani vip vstupenky,“ říká vedoucí hodonínského mužstva Stanislav Urbánek.