Fotbalisté Ždánic po několika nepovedených pokusech znovu postoupili do okresního přeboru. Ani v něm nechtějí hrát svěřenci kouče Heisnera podřadnou roli.

„Chceme se pohybovat ve středu tabulky a pokusit se uhrát co nejlepší umístění. Skončit do pátého místa by bylo úplně skvělé,“ prozradil ambice nováčka lodivod Milan Heisner.

Tomu zůstal pohromadě téměř kompletní tým. „ Na hostování z druholigového Zlína přišel odchovanec Marčík, do přípravy jsme zapojili i dva nadějné dorostence. Mám pohromadě kádr sedmnácti fotbalistů,“ uvedl spokojený trenér.

Ten si pochvaloval i letní přípravu. „Kluci ji vzali poctivě. Na sezonu bychom měli být dobře připraveni,“ míní Heisner.

Ždánicím se dařilo i v přípravných zápasech. Kovo jasně přehrálo Lovčice i Sobůlky. „Některé zápasy byly lepší, jiné zase horší. V některých momentech zápasu jsme ale opravdu hráli dobrý útočný fotbal na jeden dotek. Potěšilo mě i naše střelecká produktivita. Na druhou straně jsme neobdrželi ani moc branek,“ uvedl Heisner.

Mrzet tak můžou pouze nevydařené oslavy pětasedmdesáti let od založení oddílu. Kvůli špatnému počasí byl slavnostní duel s Drnovicemi zrušen. “Na ten zápas jsme se všichni těšili. Bohužel počasí nám nepřálo,“ posteskl si brankář Ždánic Radek Ruban.

Nováček okresního přeboru si zpravil chuť postupem do druhého kola okresního poháru, ve kterém se Ždánice utkají s Kostelcem. „Porazili jsme Žarošice 4:1. Pohár ale zase tak vážně nebereme, i když finanční motivace tam určitě hraje určitou roli. Každopádně pohár nepodceňujeme. Kluci se těší a chtějí ho hrát,“ podotkl Heisner.

Přednost samozřejmě mají mistrovské zápasy. „Chceme se soustředit hlavně na ně,“přiznal kouč Ždánic, který má o základní sestavě téměř jasno. „Mám nějaké nejasnosti ohledně zálohy. Sestava se však oproti loňsku téměř nezmění,“ potvrdil Heisner.

Dalším cílem nováčka je i zvýšení návštěvnosti. „Chceme hrát dobrý fotbal pro diváky. Věřím, že si lidé najdou cestu na náš stadion,“ dodal Heisner.