Dva góly dal kreativní fotbalista v úterním zápase s českým výběrem, stejný počet zásahů přidal i v sobotním závěrečném utkání. Francie porazila v souboji o bronz Slovensko 3:1 a na prestižním turnaji skončila třetí.

Na Slovensko, které si na turnaji připsalo jednu výhru a dvě porážky, zbyla čtvrtá příčka. „S úrovní turnaje jsme spokojení. Ani výkony hráčů nebyli špatné. Jsme nový realizační tým a budujeme tým od začátku,“ řekl kouč Slovenska Peter Gergely.

Jeho svěřenci hráli se silnou Francií dlouho vyrovnanou partii. V úvodní šanci utkání hlavičkoval slovenský stoper Kucharčík nad. Francie se rozjížděla pomalu. Rána Madiangy šla mimo, trestný kop Baha zneškodnil pozorný gólman Vozár.

Vyložených šancí však mnoho nebylo. Hráči obou týmů to zkoušeli hlavně z dálky. Pokus Huka mířil těsně nad, akci Benzie s Tamezem zastavila slovenská obrana.

Branky začaly padat až v závěru první půle. Těsně před přestávkou poslal Francii do vedení Benzia, který potrestal chybnou rozehrávku Huka. Slováci odpověděli téměř okamžitě. Pohlednou akci zakončil Faško.

Ve druhé půli oba týmy přidaly na aktivitě. V 54. minutě zahodil velkou příležitost Benzia, na druhé straně orazítkoval pravou tyč střídající Kráľ. V další obrovské šanci Slovenska selhal Brigant. Ten obešel i brankáře Mpasi Nzaua ale v těžké pozici poslal balon vedle.

Zápas nakonec rozhodla precizně zahraný přímý kop. Benzia si postavil míč těsně za hranicí šestnáctka a parádní ranou vymetl šibenici. Definitivní k.o zasadil Slovensku střídající Sacko, který si vzal míč, prošel soupeřovou defenzívou a pohodlně skóroval.

„Naše porážka je nezasloužená,“ uvedl Gergely. „Sedmdesát minut jsme byli o něco lepším týmem. Bohužel jsme nevyužili šance. Po chybě jsme dostali druhý gól. Po něm jsme otevřeli hru a inkasovali potřetí,“ dodal.

Zápas o bronz si nenechal ujít ani člen výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky Pavel Blaha. Předseda Jihomoravského krajského fotbalového svazu předal mladým Francouzům pohár za třetí místo. „Můžeme být spokojený. Pořadatelé svoji roli bez problémů zvládli, turnaj měl svoji kvalitu. Diváci na jižní Moravě opět viděli zajímavé mládežnické zápasy,“ pravil Blaha.

Rodák z Ratíškovic by Memoriál Václava Ježka znovu rád uspořádal na jižní Moravě. „Bude hodně těžké takový významný turnaj tady udržet. Zájem o pořádání už projevila severní Morava a Zlínský kraj,“ řekl Blaha.