Na vítězství pořadatelského celku se výraznou měrou podílela Julie Fritzová, která se díky šesti vstřeleným brankám stala nejlepší střelkyní turnaje.

Pohár pro nejlepší brankářku převzala Kateřina Pitnerová z Holešova a nejlepší hráčkou turnaje byla zvolena Kristin Sara z Nových Zámků.

„První místo jsme rozhodně nečekali. Vzhledem ke kvalitě soupeřů je to pro nás úspěch,“ řekla domácí hráčka Markéta Koplíková.

Z vítězství měl radost i kouč Nesytu. Tomu však stále leží v hlavě nevydařený závěr podzimní části mistrovské sezony. „Po posledních dvou porážkách jsme se si trošku potřebovali zvednout sebevědomí. Holky se snažily, takže jsem samozřejmě spokojený,“ přiznal Richard Dobeš.

Jeho tým si v hodonínské sportovní hale připsal čtyři vítězství z pěti utkání. Hodonín si dokázal poradit i s Trnavou. Ta hraje na Slovensku nejvyšší ženkou soutěž.

Naopak nad síly Nesytu byl další slovenský prvoligový celek. „Nové Zámky nás porazily už v létě. Teď to bylo podruhé. Od soupeřů jsem ale čekal trošku víc,“ sdělil Dobeš.

Naopak zápasy se Štramberkem, Holešovem a Třebovicemi patřily spíše do kategorie snadnějších.

Zklamaný z nízkého počtu účastníku byl hlavní organizátor turnaje. „Zaskočila nás velmi malá účast. Zřejmě se na oddílech podepsala ekonomická krize. Vloni jsme měli na turnaji deset týmů, letos pouze šest,“ posteskl si Jan Šnajdr, který do Hodonína pozval tři desítky mančaftů. „Obeslali jsme pozvánky třiceti oddílům. I přes naše připomínky se však nakonec přihlásilo pouze šest mužstev,“ řekl Šnajdr.

Turnaj i tak nabídl několik pohledných zápasů, pár hezkých branek i řadu dramatických momentů. „Úroveň turnaje byla slušná, nedošlo k žádnému výstřelku. Navíc kvalitě turnaje prospěla i vyrovnanost mužstev. Dvě kola před koncem nebyl vítěz turnaje znám,“ řekl Šnajdr.

Toho výkony Nesytu potěšily. „Osobně jsem více věřil slovenským týmům, které hrají na Slovensku první ligu. Holky ale dokázaly, že fotbal hrát umí,“ uvedl Šnajdr.

Domácí hráčky mají tradiční halový turnaj v oblibě. „Beru to jako dobré zpestření zimní přestávky. Turnaje mám ráda,“ sdělila Koplíková.

Celý turnaj, který se hrál systémem každý s každým, s velkým přehledem odřídil rozhodčí Igor Zima.

Mezinárodní halový turnaj žen

Výsledky Nesytu:
Hodonín – Trnava 1:0,
Hodonín – Holešov 3:1,
Hodonín – Třebovice 4:0,
Hodonín – Štramberk 2:0,
Hodonín – Nové Zámky 2:3.

Celkové pořadí:

1. Nesyt Hodonín 12:4 12 bodů
2. Trnava 10:2 10 bodů
3. Nové Zámky 12:5 10 bodů
4. DFK Holešov 7:5 7 bodů
5. Štramberk 4:8 4 body
6. Třebovice 0:21 0 bodů