Jak známe Jindřicha Trpišovského, Slavii na duel na hřišti AC Milán rozhodně skvěle takticky připravoval. Defenzivněji laděná sestava, přesné úkoly jak využít každé skulinky v obraně italského giganta. Výsledek? V šestadvacáté minutě jdete do deseti a veškeré plány se vám rozplynou.

Nevadí. Porážka 2:4 z prvního duelu slibovala jistou naději na zvrat v odvetě. Na ní se červenobílí chystali stoprocentně ještě pečlivěji, doma totiž v minulosti dokázali z evropských pohárů vyřadit nejednoho favorita. Ale když vás rozhodčí pošle po dvaceti minutách hry znovu do deseti, nemůžete si pomoct. Obrovská frustrace, křivda, nespravedlnost. Pochopil bych, kdyby šlo o jednoznačnou červenou kartu za hrubý zákrok či přerušení jasné brankové příležitosti, ale tohle?

Není divu, že Milán rozhodl o výhře 3:1 dvěma rychlými góly v rozmezí tří minut, které přišly třináct minut po vyloučení domácího kapitána Tomáše Holeše. Co se dělo v té době v hlavách hráčů Slavie, si všichni dokážeme představit.

Kapitán Tomáš Holeš byl v odvetě s AC Milán přísně vyloučen.
Nenávist po vyloučení Holeše, reagoval i Voráček. Sudí do pubu v Praze nezajde

Místo gólové přetahované, na kterou se čeští fanoušci těšili, se bohužel tentokrát nerozhodovalo v šestnáctkách…

Velké klamání je rozhodně i výsledek Sparty, která prohrála dvojutkání s Liverpoolem rozdílem 2:11. V domácím duelu sice Brian Priske chválil své svěřence, že nezalezli a hráli s Angličany otevřenou partii, ale po porážce 1:5 bych volil jiná slova.

Každého jistě napadlo, že se z prvního duelu Sparta poučí a na věhlasném stadionu Anfield zvolí jinou taktiku. Omyl. Už ve čtrnácté minutě Liverpool vedl 4:0 a nakonec slavil výhru 6:1.

Wataru Endo z Liverpoolu a Markus Solbakken ze Sparty v odvetném utkání osmifinále Evropské ligy.
Další nářez. Sparta dostala na Liverpoolu šest gólů, čtyři do čtvrt hodiny

Možná se to nezdá, ale Sparta ke dvěma debaklům od Liverpoolu schytala čtyřbrankový výprask i v Plzni, což se na sebevědomí hráčů v dalších týdnech jistě projeví.

Jedno je však jisté. Po pohárovém vyřazení obou pražských „S“ bude veškerá pozornost upřena na boj o titul, který bude ještě hodně napínavý!