Ronaldo si před odletem do Kataru vynutil rozvázání smlouvy v Manchesteru United. Řekl bych, že předpokládal po turnaji velký zájem klubů o jeho služby. Píli a nasazení v zápasech mu nikdo nemůže upřít, ale výkony, na které jsme u něj byli zvyklí, už nepředváděl. Bude zajímavé sledovat, kam jeho další kroky povedou.

To Messi se už před šampionátem nechal slyšet, že se jedná o jeho poslední mistrovství, o to sladší tečku má jeho příběh. Nejsledovanější fotbalový turnaj jej zastihl ve skvělé formě, vždyť ve třinácti odehraných zápasech této sezony zaznamenal za Paris Saint-Germain FC sedm branek a deset asistencí. V podobném stylu pokračoval i v Kataru, kde se prosadil v sedmi zápasech sedmkrát a třikrát u gólu asistoval. Osobní statistiku však jistě upozadí za týmový úspěch, po kterém Argentina slavila zisk mistrovského titulu. Messi odchází jako král.

Teplický útočník Filip Žák vstřelil v podzimní části sedm branek.
Žák střelecky táhne Teplice: Nejúspěšnější podzim. Co smlouva?

Fotbaloví fanoušci však nemusí smutnit. Éra Ronalda a Messiho sice pomalu končí, ale šampionát už napověděl, kdo po hvězdném duu převezme pomyslné žezlo.

Třiadvacetiletý Francouz Kylian Mbappé zaznamenal ve finálovém souboji hattrick a s osmi brankami opanoval tabulku střelců letošního šampionátu. Ten, kdo sledoval nedělní finále, mi dá rozhodně zapravdu, že o nástupci je rozhodnuto.