Petrovský rodák Filip Hlúpik ve druhém poločase viditelně oživil hru ligového Slovácka. Čtyřiadvacetiletý záložník nejprve ve 47. minutě poslal domácí tým po hezké individuální akci do vedení, pak se povedeným centrem podílel i na druhé brance dalšího náhradníka Eldara Civiče. „Měl jsem se dostávat po lajně přes protihráče a dávat centry do pokutového území soupeře, což se mi dařilo. Byl z toho jeden gól a jedna asistence, takže jsem spokojený," uvedl po utkání, které se odehrálo na stadionu ratíškovického Baníku, Filip Hlúpik.

Ten po zápase přiznal, že se mu v nesnesitelném vedru neběhalo příliš dobře. „V takovém počasí to bylo hodně náročné. Byl to velmi těžký zápas," řekl Hlúpik, který přesto patřil k neaktivnějším hráčům na trávníku. Zda mu výkon pomůže do základní sestavy Slovácka, ale netuší. „Konkurence je obrovská. Přišli noví kluci, někteří se vrátili z hostování, takže prosadit se bude těžké," ví Hlúpik.

Pokud však i v dalších přípravných zápasech zopakuje úterní výkon, může být s blížícím se startem dalšího ligového ročníku naprosto klidný. „Gól i přihrávka mi pomůže psychicky, ale jestli do základní sestavy, to vůbec nevím," pravil.

Slovácko se nyní připravuje na ligu ve Velkých Bílovících, kde absolvuje herní soustředění. Na Břeclavsko odcestoval tým vedený koučem Svatoplukem Habancem v pondělí. Ještě předtím stihl utkání v Trenčíně, kde účastníkovi předkola Ligy mistrů podlehl 0:3. „Tam jsem nebyl, protože mám trochu natažený břišní sval, takže minulý zápas nemohu hodnotit, ale jinak jsem stoprocentně připravený," dodal Hlúpik.