Domácí nastupovali do zápasu v roli favorita, což chtěli potvrdit a zahrát si v úterý bučovické finále s Boskovicemi. Od prvních minut se tlačili před Gallu. V úvodní desetiminutovce nebezpečně nad bořetickou branku zakončovali Kroutilík, Vacula a Kučera. „Přijeli jsme do Kyjova s tím, že nehrajeme doma, tedy spíše s defenzivní taktikou a se hrou na brejky,“ nastínil plány zelenobílých kouč Stanislav Hřiba.

Na druhé straně je napodobil exbrněnský Schwarz. Další velkou šanci měl až ke konci poločasu Spáčil, jeho střelu ale Galla vytáhl nad břevno. Otevřít skóre mohl také bořetický Petrásek, ale postupně se dostal mimo dobrý střelecký úhel.

I po přestávce byl mírně lepší Kyjov. Těsně vedle mířil po Kučerově přihrávce Kroutilík. Po Randově standardce hlavičkoval nad branku Kučera. Domácí kouč chtěl ještě posílit ofenzívu a poslal do hry navrátilce do kádru Zíbala. „Máme hodně zraněných. A po dohodě s majitelem klubu se vrátil do mančaftu,“ řekl kyjovský kouč Vratislav Chaloupka.

Na opačné straně hrozil jediný hostující hrot – Machala, který málem potrestal kyjovskou minelu. Největší šanci utkání ale spálil Kučera, který v samostatném úniku jen vyprášil Gallovy rukavice. I přes další slibné možnosti Půčka a střídajícího Žandovského směřovalo semifinálové utkání do penalt.

Ty odstartoval domácí kapitán Randa. Ale Gallu neprostřelil, stejně jako Víšek a Maniatis. Jediným úspěšným střelcem Kyjova byl Kučera, který poslal míč doprostřed branky. „Chtěl jsem to pod víko, ale nesedlo mi to,“ řekl Jaromír Kučera. „Penalty jsou vždycky loterie. Zápas jsme měli rozhodnout v normální hrací době. Za celý zápas máme čtyři, pět vyložených šancí, ale trápí nás koncovka. Věřím, že to odnesou Pavlovice,“ prohlásil Chaloupka.

Hosté stříleli mnohem líp. Machala, Baštař i Schwarz byli bezchybní. „Kyjov byl lepší. Ale chtěli jsme to dotáhnout do penalt a tam už je to loterie. I když vím, že Galla je chytat umí. Na jaře jsme se zaměřili na pohár, abychom se v něm dostali aspoň do finále, což se nám podařilo. A tam už se uvidí,“ uvedl Hřiba.

Už teď se těší na finálový duel s Boskovicemi. „Pro celou obec je to svátek. Doufám, že nás přijede podpořit hodně fanoušků, kteří jsou nám věrní. Možná vypravíme i speciální autobus. Bude to historická možnost pro Bořetice, aby získaly pohár,“ dodal po děkovačce Stanislav Hřiba.

Kyjov – Bořetice 0:0, penalty: 1:3.

Penalty: proměnili: Kučera – Machala, Baštař, Schwarz, neproměnili: Randa, Víšek, Maniatis (všichni Kyjov).

ŽK: Půček, Bartoň – Šmíd, Fous, Kubánek, Baštař.

Rozhodčí: Ostovský – Miklík, Strmiska.

Kyjov: Kůřil – Půček, Randa, Horňák, Víšek – Možíš (74. Žandovský), Spáčil, Bartoň, Vacula (72. Maniatis) – Kučera, Kroutilík (57. Zýbal).

Bořetice: Galla – Krška, Schwarz, Baštař, Brychta – Fous (84. Parolek), Novotný, Šmíd, M. Petrásek, Kubánek – Machala.