Dopolední klání juniorek startuje v 8.30. V rámci dlouhé zimní přípravy se utká šest týmů. O medaile se kromě domácího Vlkoše utkají také naděje Horních Heršpic, Nových Sadů, Svatého Juru, Topolčan a Svratky Brno.

V odpoledním turnaji žen se od třinácti do sedmnácti hodin představí dvě družstva pořádajícího Sokola, dále celky Nových Sadů, Lúžkovic, Babic a Šardic.

Celkem se na palubovce sklárenské haly vystřídá asi stovka fotbalistek. „Halové turnaje jsou především zpestřením zimní části přípravy našeho divizního týmu a jsou vyhledávány i ostatními ženskými týmy nejenom z jižní Moravy. Rádi bychom v našich řadách přivítaly i další nové adeptky fotbalu,“ říká vedoucí ženského družstva Vlkoše a hlavní organizátor tradičního halového klání Josef Novosad.

Po podzimu třetí tým divize B, který hraje i turnajovou soutěž juniorek, zahájil zimní přípravu v pátek 6. ledna. „Trénovali jsme v pátek a neděli. V domácích podmínkách jsme se zaměřili na zlepšení fyzické kondice, neděle byla vyhrazena herní praxi v kyjovské hale,“ informuje Novosad.

Plán fotbalistek Sokola Vlkoš na březen
- 4. března, přípravné utkání 1. FC Slovácko U15 – Vlkoš (umělá tráva Staré Město)
- 9. – 12. března, tréninkový kemp ve Vlkoši,
přípravný zápas: Lůžkovice - Vlkoš (umělá tráva Zlín- Vršava)
- 18. března, turnaj čtyř týmů juniorky (hřiště Vlkoš, účastníci: Vlkoš, Líšeň, Svratka, Kotvrdovice)
- 19. března, přípravný zápas: Vlkoš – Babice (umělá tráva Staré Město)
- 25. března, turnaj juniorka v Líšni
- 26. března, divize ženy: Kotvrdovice – Vlkoš

Známý funkcionář si pochvaluje tréninkovou účast i přístup hráček. „Většinou přišlo třináct až šestnáct děvčat,“ hlásí Novosad.

První větší letošní akcí byl halový turnaj v Tuřanech, kde Vlkošanky nastoupily se dvěma týmy . „Turnaj se nám výsledkově příliš nevydařil. Holky skončily na pátém a šestém místě. Také proto již nedočkavě vzhlížejí k termínu domácího turnaje, kde by rády zaútočily na příčky nejvyšší,“ říká vedoucí DFO Sokol Vlkoš.

Novosad ovšem bere halové turnaje jen jako zpestření zimního tréninkového cyklu. „Je však škoda, že letos z ekonomických důvodů nemůžeme absolvovat více akcí. Toto se snažíme nahradit pořádáním vlastních turnajů,“ upozorňuje Novosad.

V únoru se divizní fotbalistky scházejí v úterý, v pátek a neděli. Neoblíbený zimní dril hráčkám zpestří přípravný zápas na umělé trávě v Dubňanech, kde Vlkošanky v pátek 24. února vyzvou domácí žáky hrající krajskou soutěž. „V březnu máme připravený také osvědčený čtyřdenní tréninkový kemp, na kterém dívky vedle kondice zapracují také na svém herní projevu. V jeho plánu je rovněž přípravný zápas a regenerace v podobě bazénu a wellness,“ uzavírá Novosad.

Tréninkové plány skládáme vždy s předstihem dvou a více měsíců, říká Hýbl
„Tréninkové plány skládáme vždy s předstihem dvou a více měsíců. Holky se vyjadřují k rozsahu, a pak je super, když se snaží tento program plnit. Bohužel jsme nucení si částečně přípravu hradit sami, což je velká brzda rozvoje ženského fotbalu. FAČR v loňském roce začal připravovat a realizovat masívnější podporu ženského fotbalu, který může asociaci přinést zajímavé bonusy od UEFA. Je však otázkou, za jakou dobu se podpora dostane k té nejširší základně a zda ještě vůbec nějaké ženské týmy budou. Otázkou také je, jestli sami jsme schopni základnu ženského fotbalu rozšiřovat do mládežnických kategorií dívek, což je jediná možná cesta. Vždyť v Jihomoravském kraji se mládežnickým fotbalem dívek zabývá jen brněnská Zbrojovka, Horní Heršpice, Nesyt Hodonín, Líšeň, Kotvrdovice, Svratka Brno a Vlkoš.“

Trenér Sokola Vlkoš Richard Hýbl