Domácí tým hrající ve žlutých dresech, který vedl trenér David Novosad, dokráčel před vlastním publikem ke třetímu místu, když v souboji o bronz porazil Lužkovice 2:0.

Parta kouče Richarda Hýbla na turnaji ani jednou neprohrála, přesto se do bojů o medaile nedostala. Vlkošanky kvůli horší bilanci ze vzájemných zápasů skončily v základní skupině až třetí.

Do semifinále na úkor Sokola proklouzli letošní finalisté, Myjava a Troubsko.

Domácí tým hrající v zelených dresech si zvedl náladu až v duelech o konečné umístění, když si hubenými výhrami nad Topoľčany a Líšní zajistil celkovou pátou příčku.

„Třetí a páté místo vzhledem ke značným absencím bereme. Mrzí nás pouze neproměněné brankové příležitosti, ale to je asi velká bolest nejen klasického ženského fotbalu. V hale je však možné i s tímto neduhem něco udělat. Je potřeba zlepšit přesnost a rychlost při zakončení," řekl jeden z trenérů Vlkoše, Richard Hýbl.

Pořadatelům se i letos povedlo zorganizovat pohodový turnaj týmů, které k sobě výkonnostně mají blízko, ale přitom si mohou trenéři jednotlivých družstev porovnat úrovně mezi soutěžemi na Moravě a Slovensku.„Bohužel před turnajem svoji účast odvolaly dva celky, ale i tak si přítomné týmy atmosféru pochvalovaly," uvedl vedoucí dívčího fotbalového týmu TJ Sokol Vlkoš a hlavní organizátor tradičního ženského klání, Josef Novosad.

Kromě Vlkoše se v Kyjově představily také Topoľčany, Senec, Troubsko, Líšeň, Lužkovice a juniorky Myjavy. „Jsem rád, že naše turnaje stále přitahují zajímavé účastníky. Letos jsme akci pořádali pro nás v nezvyklém období. Škoda, že kvůli nemocím nemohly přijet týmy Svratky Brno a Babic. I naše družstvo ovšem mělo nemalé problémy, když nám kvůli zraněním a nemocem scházelo hned třináct hráček z kádru," prohlásil Novosad.

Trenéři pořádajícího divizního týmu i přes početnou marodku rozdělili kádr na dvě družstva a výsledky ani umístění nijak zvlášť neřešili.

„Halové turnaje bereme jako příjemné zpestření dlouhé zimní přestávky. Pro nás je podstatné, aby si holky zahrály, pobavily se a nabraly nové zkušenosti. Chceme fotbalovému i nefotbalovému světu ukázat, že tento sport je pro nás hlavně zábava a že jej máme opravdu rádi," dodal Novosad. Turnaj rozhodovala dvojice rozhodčích, Tomáš Dufek a Matěj Moravčík.

Halový turnaj žen, 14. ročník –

Finále: Myjava – Troubsko 1:0

O 3. místo: Lužkovice – Vlkoš-žlutá 0:2

O 5. místo: Vlkoš – zelená – Líšeň 1:0

O 7. místo: Topoľčany – Senec 4:1

Semifinále: Troubsko – Lužkovice 0:0, 2:0 na penalty, Myjava – Vlkoš – žlutá 3:0

Konečné pořadí turnaje:  
1. Spartak Myjava, 2. TJ Sokol Troubsko, 3. TJ Sokol Vlkoš – žlutá, 4. FK Lužkovice, 5. TJ Sokol Vlkoš zelená, 6. SK Líšeň 7. MFK Topoľčany, 8. ŠK Senec.

Nejlepší brankářka: Silvie Aujeská (Vlkoš)

Nejlepší hráčka: Barbora Čagánková (Myjava)'

Nejlepší střelkyně: Ivana Valentová (Senec), Mária Chrenková (Topoľčany), Bára Kupecká (Vlkoš) – všechny 3 branky

halový turnaj žen v číslech
21 – ve sklárenské hale bylo k vidění celkem jednadvacet zápasů
14 – hrací doba byla jednou čtrnáct minut
294 – týmy na palubovce dohromady strávily téměř tři sta minut čistého času
84 – čtrnáctého ročníku se zúčastnilo čtyřiaosmdesát fotbalistek ze Slovenska a Moravy
41 – dohromady padlo jednačtyřicet gólů
5 – každý tým odehrál pět utkání
3 – tři zápasy rozhodoval penaltový rozstřel