„Byl to hektický den,“ uvedl o poločasové přestávce středečního duelu Petr Blaha. Dcera Juliana přišla na svět v 9.00. „Měří 53 centimetrů a váží 3, 85 kilogramů. Maminka i holčička jsou v pořádku,“ oznámil přátelům šťastný otec, který byl u své manželky při porodu. „Bylo to docela rychlé. I tak to pro mě byl velký zážitek. Vím, že každá žena to má těžké a od nás mužů si zaslouží obdiv,“ řekl Blaha.

Na sestřičku už se doma těší dvouletá dvojčata Marián a Daniel. Ta však zůstala s prarodiči doma. Blaha přišel na utkání sám. „Jsem rád, že jsem zápas vůbec stihl,“ pravil Blaha.

Jeho klubové povinnosti převzal v pohárovém zápase hospodářský manažer Svatopluk Němec. „Přišel jsem jako běžný divák. I díky kolegovi jsem neměl žádné starosti a mohl jsem se věnovat příjemným věcem. Fotbal jsem si užil,“ řekl Blaha, který během poločasové přestávky nabídl kamarádům a známým malé občerstvení. „Malá se přese musí zapít,“ usmíval se.

Mutěnický funkcionář je v poslední době na roztrhání. Jako člen výkonného výboru přijal před letošní sezonu nabídku od předsedy okresního fotbalového svazu Hodonín Petra Kotáska nabídku, aby převzal po Liboru Valentovi funkci předsedy Sportovně – technické komise.

„Je toho opravdu hodně. Při dobré vůli se to ale dá zvládnout,“ říká Blaha. Činovník Mutěnic se však hodně dlouho rozmýšlel. Co nakonec mladého funkcionáře přesvědčilo? „Chci, aby okresní fotbal fungoval. Navíc jsem cítil důvěru. Proto jsem přijal obě funkce,“ vysvětlil.

Pravidelná čtvrteční schůze STK, které Blaha šéfuje, však zrušena nebyla. „Snad to kolegové tentokráte zvládnou i beze mě,“ usmál se Blaha, který při všem shonu ani nevěděl, že o víkendu bylo sídlo OFS Hodonín o víkendu vytopeno. „To slyším poprvé,“ dodal Blaha.