„Od našeho trenéra Petra Čepila jsem dostala za úkol mít na konci sezony minimálně dvacet vstřelených branek. Ale jak už jsem říkala, pro mě není důležité kolik gólů dám já. Hlavní je, abychom s holkami pravidelně sbíraly body,“ říká v rozhovoru pro Hodonínský deník devatenáctiletá útočnice Chromečková, která kvůli studijním povinnostem odmítla v létě nabídku druholigového Nesytu.

Jak hodnotíte podzimní část sezony?
Tuhle půl sezonu bych zhodnotila kladně. Tedy až na nějaké výjimky. Z některých výsledků jsme byly až samy překvapené. Někdy příjemně, někdy méně, ale naštěstí ty lepší zápasy převažují.

Tým jste střelecky táhla hlavně vy. V devíti zápasech jste nastřílela jedenáct branek. S bilancí více než gólu na zápas jste spokojená?
Po zkušenostech z předešlých sezon jsem od sebe tolik branek neočekávala. Sama ale vím, že jsem ještě hodně šancí zazdila. Samozřejmě jsem za ty vstřelené góly ráda, ale pro mě není důležité, jestli dám gól já, nebo někdo jiný. Hlavní pro mě je dobrý výsledek.

Kdo má na vašich brankách největší podíl?
Na mých gólech mají zásluhu všechny hráčky. Nedá se říct, že bych balony dostávala od jedné spoluhráčky. Někdy přišla přihrávka od útočnice, jindy zase z obrany.

Kolik branek do konce sezony ještě nastřílíte?
Od našeho trenéra Petra Čepila jsem dostala za úkol mít na konci sezony minimálně dvacet vstřelených branek. Ale jak už jsem říkala, není pro mě důležité kolik gólů dám já. Hlavní je, abychom pravidelně sbíraly body.

Které zápasy se vám nejvíce povedly?
Rozhodně nejlepší utkání podzimu jsme odehrály v Hovoranech, kde jsme během druhého poločasu dokázaly výsledek otočit a podle přihlížejících diváků jsme odehrály jeden z nejkvalitnějších zápasů za několik posledních let.

Takže Pod Búdama se bude na výhru v Hovoranech vzpomínat ještě hodně dlouho?
Určitě (smích). Tento zápas byl rozhodně naším nejkvalitnějším. Do utkání jsme nastupovaly v očekávání, zda dokážeme potvrdit náš výkon z přátelského utkání, kdy jsme dokázaly Zemas konečně porazit. První poločas nám ale vůbec nevyšel.
Do kabiny jsem o poločase šla se slzami v očích, ale ve druhém poločase jsme všechny hrály jako vyměněné. Pochvaly se nám dostalo i od fanoušků Hovoran.

Naopak derby ve Vlkoši se vám vůbec nepovedlo…
Mezi nejhorší zápasy bych rozhodně zařadila utkání s Holešovem, kde jsme po poločase vedly 3:0 a nakonec jsme tam pouze remizovaly. Další nepovedený zápas jsme odehrály ve Vlkoši.

Proč se Mutěnicím proti slabším týmům nedařilo?
To jsme prostě my. S dobrým týmem se dokážeme vyhecovat, ale jakmile narazíme na relativně slabší tým, jde naše koncentrace dolů.

Koho byste za podzimní část vyzvedla?
Všechny holky si za předvedené výkony zaslouží pochvalu. Ale rozhodně musím vyzdvihnout středopolařku Romanu Čepilovou, která má na našich výkonech velký podíl. Obdiv si za předvedené výkony zaslouží i náš „Beckham“ Radana Menyhartová a naše gólmanka Lucie Pavková.

O vás měl v létě zájem druholigový Nesyt. Proč jste nabídku Hodonína nepřijala?
Nabídka z Nesytu mě velmi potěšila a dlouho jsem zvažovala možnost střídavého startu. Rozhodně bych z Mutěnic ale neodešla, protože jsme skvělá parta. Vzhledem k tomu, že mě na jaře čeká maturita, tak hrát za oba dva týmy by pro mě bylo z časových důvodů nemožné. Ale této nabídky z vyšší soutěže si moc vážím.