„Zklamaní samozřejmě jsme, protože jsme si z Vysočiny chtěli nějaký bod odvést. Byl to zase více boj než technický fotbal. Měli jsme několik velmi dobrých pasáží, ve kterých jsme hráli po zemi a předvedli jsme několik pohledných akcí," uvedl kouč slováckého celku Luděk Zlámal.

Ten dal v posledním zápase letošního roku šanci i dorostenci Tomáši Novotnému, který nastoupil na pravé straně obrany místo Jiřího Maršálka, který se do hry dostal po změně stran, protože na konci úvodní části si narazil koleno Trčka. Odchovanec Tvrdonic se sice snažil bolest překonal, ale nakonec si sám řekl o střídání.

Kvalitu utkání ovlivnil i těžký terén. „Kombinačnímu fotbalu moc nenahrával, přesto byl pro oba týmy stejný. Vymlouvat se na něj nemůžeme," řekl Zlámal.

V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal. Mnoho vyložených šancí si ani jeden ze soupeřů nevypracoval. Stará Říše zahrozila po jednom z rohových kopů, kdy Hynek Maršálek vykopával balon z brankové čáry. Hosté odpověděli pokusem Salajky, který pálil z deseti metrů mimo.

Jinak toho diváci před oběma branka mnoho neviděli. Hodonínská obrana si pečlivě hlídala především střelce Osumanua. Kanonýr z Ghany se na rozdíl od prvního vzájemného duelu střelecky neprosadil. „Pohlídali jsme ho velmi dobře," pravil kouč RSM.

Hosté vstoupili do druhé půle aktivně. Ofenzivní snažení přerušila zbytečná ztráta, po které se hráči Staré Říše vrhli do protiútoku. Rygl nacentroval před branku a Michal Pokorný uklidil míč mazácky k tyči.

Domácí se po vedoucí brance zatáhli a čekali na další chyby protivníka. Hosté nakonec nabídli Staré Říši druhou branku sami. Jinak spolehlivý stoper RSM Spazier nepochopitelně pustil po dlouhém výkopu Neumana míč za sebe a domácí Brnický neměl problém zvýšit na 2:0. „Byla to hrubá chyba. Nevím, proč míč neodhlavičkoval. Asi mu někdo zavolal, nebo v to bylo něco jiného. Nechtěl jsem se ho na to hned po zápase ptát," pronesl Zlámal.

Hodonín se v závěru snažil urvat alespoň bod. Naději přiživil Šturma, který až napotřetí dopravil míč do sítě. Na zvrat už ale Šmahaj a spol. neměli sílu ani čas. „Proti kvalitnímu soupeři jsme uhráli velmi dobrý výsledek. Musím poděkovat všem hráčům, že si v posledním zápase podzimu sáhli na dno svých sil a v oslabeném složení ho odmakali," řekl kouč Staré Říše Luděk Kovačík.

Slovácký celek, který na podzim nastřílel pouze šestnáct branek, tak po čtvrté letošní porážce klesl v divizní tabulce na desátou příčku. „Čekal jsem více bodů. Hra ve většině zápasů nebyla špatná. Vyloženě nás přehrály pouze Rosice ve druhém poločase. Bohužel nám chybí střelec, který by dal za podzim deset gólů. Pokud bychom měli takového útočníka v kádru, mněli bychom více bodů a v tabulce bychom byli mnohem výše," pronesl Zlámal.

Stará Říše – RSM Hodonín 2:1 (0:0)

Branky: 59. M. Pokorný, 82. Brnický – 86. Petr Šturma.

Rozhodčí: Machát.

Diváci: 140.

Stará Říše: Neuman – Bartoš, Dvořák, Kadlec, Príborský – Rygl, Vodáček, Vácha (83. Valo), M. Pokorný – R. Pokorný (55. Brnický), Osumanu (88. Florian).

Hodonín: Petráš – Novotný, Spazier, Trčka (55. J. Maršálek), H. Maršálek – Drápal, Polák, Šmahaj, Salajka (67. Mokrý) – Šturma, Nevídal (85. Petrucha).