Hodonín se v sobotu poprvé představil na přírodní trávě. Přechod z umělého povrchu na zelený pažit ovšem svěřenci trenéra Banetky zvládli, i když výkon mladého týmu měl k dokonalosti velmi daleko. „Hlavní nedostatky vidím v kombinaci a přihrávkách. I proti Lanžhotu jsme zkazili spoustu jednoduchých nahrávek. Na tom musíme ještě zapracovat,“ uvedl trenér RSM Jozef Banetka.

Slovenský trenér v sobotu postrádal pětici stabilních opor. Hodonínu z různých důvodů chyběli obránci Mírovský a Špaček, mimo hru jsou marodi Svoboda, Polák a Švrček.„Těší mě, že to nejsou tréninková zranění,“ uvedl Banetka. „Šanci tak dostali další kluci. Nikdo tak nemůže říct, že by v přípravě nedostal příležitost,“ doplnil zkušený kouč.

Vedení divizního celku o posílení nebo doplnění úzkého kádru zatím neuvažuje. „Pan Foltýn i ostatní členové klubu si spíše přejí, abych postupně mezi muže vytáhl šikovné hráče z dorostu. Momentálně je to ale složité, neboť dorost hraje všechny přípravné zápasy na Brněnsku. Takže se těžko mohu jít na jeho zápasy podívat. A já potřebuji hráče vidět,“ pronesl Banetka, který musí se sestavou často experimentovat. „Třeba Roman Teplý teď musí nastupovat na místě pravého obránce, protože Mírovský je zraněný. Vím, že je to pro Romana těžké, ale moc jiných variant nemám,“ řekl Banetka. „Máme úzký kádr a pokud se někdo zraní, můžeme mít problémy,“ uvědomuje si dva týdny před startem jarní části sezony zkušený lodivod.

Hodonín byl v prvním poločase lepší týmem. Lanžhotu dělal problémy hlavně pohyb a důraz divizního celku. V kombinaci a finální fázi se ovšem hráči RSM trápili. „Poprvé jsme byli na přírodní trávě. Terén po dlouhé zimě určitě nebyl ideální. Míč na nerovném povrchu hodně odskakoval, kombinace vázla. Přesto jsme byli v první půli aktivnější,“ uvedl Banetka.

Hosty poslal do zaslouženého vedení Hynek Maršálek. Do konce úvodní části skóroval i Maršálkův bratr Jiří. Sokol si v úvodní pětačtyřiceti­minutovce žádnou výraznější příležitost nevypracoval.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. Hodonín se snažil útočit, ale na těžkém terénu to měl stejně jako domácí Lanžhot hodně složité. Hosté se přesto dokázali v zápase ještě jednou střelecky prosadit. Na 3:0 zvyšoval Lorenc. Sokol výsledek zkorigoval deset minut před koncem.

Příprava Hodonína pokračuje v sobotu. Divizní tým se představí v sousedním Rohatci. Zápas začíná na tréninkovém hřišti Slavoje v 15.00.

Přípravný fotbal –

Sokol Lanžhot – RSM Hodonín 1:3 (0:2)

Branky: H. Maršálek, J. Maršálek, Lorenc

Hodonín: Petráš (46. Novotný) – Teplý, Hlaváč, H. Maršálek, Petrák – J. Maršálek, Spazier, Šturma, Vanda – Kuřil, Lorenc.