Hodonín to prostě na Polnou neumí. Mladý tým prohrál s nováčkem soutěže na podzim 1:7. Ani jarní odveta nevyšla hráčům RSM podle představ. Svěřenci kouče Maria Rossiho sice herně nepropadli, ale kvůli individuálním chybám, několika neproměněným šancím a nepřesným výrokům rozhodčího Kučeríka zase prohráli rozdílem třídy. „Nevím čím to je, že se nám na Polnou nedaří. Každopádně je to mužstvo na které neumíme zahrát. Soupeř má v sestavě několik vysokých hráčů, na které se těžko hraje. Tým z Vysočiny hraje jednoduchý fotbal s dlouhými nakopávanými míči," uvedl hodonínský kouč Mario Rossi.

Jeho tým nedokázal zastavit hlavně bývalé opory druholigové Jihlavy Tomáše Kaplana a Michala Lovětinského. Zkušení hráči znovu patřili na trávníku k nejlepším. „Polná byla hratelná. Tito borci však zápas sami rozhodli," pravil Rossi. Ten měl znovu problémy se složením sestavy. Doma zůstali zadáci Hlaváč a Petrákem, útočník Kuřil i dlouhodobě zranění stoper Špaček.

V základní sestavě RSM se tak objevili i dva dorostenci. Na hrotu útoku se až do vystřídání statečně bil Grdina, premiéru v divizi si odbyl i obránce Lukáš Koplík. Odchovanec ratíškovického Baníku nastoupil na pravé straně obrany a proti zkušenějším hráčům soupeře si rozhodně nevedl vůbec špatně. „Oproti dorosteneckému zápasu to byl velký fofr. Bylo to rychlejší a podstoupil jsem i více soubojů," uvedl po svém debutu letošní maturant.

Hosté nezvládli úvod zápasu. Už ve 2. minutě chyboval brankář Novotný a Polná po standardní situaci vedla.

Hodonín mohl následně vyrovnat, ale střela Švrčka skončila na tyči. V 6. minutě už slovácký celek prohrával o dvě branky. Nedorozumění Jiřího Maršálka a Poláka potrestal mazák Kaplan. Po čtvrthodině hry už hosté prohrávali 0:3. „Herně jsme až tak nezaostávali, ale nebyli jsme vůbec důrazní. Polná se jednoduchými míči dostávala do brejků. Ze tří střel nám dali domácí tři góly," řekl Rossi.

Hodonín zvýšil ve druhé půli aktivitu, ale po další hrubě inkasoval z kopačky Kaplana čtvrtý gól. Hostům se ve zbytku utkání podařilo alespoň zkorigovat. V 62. minutě snížil střídající Mírovský. Toho nahradil v závěru utkání na trávníku brankář Petráš. Ani netradiční sázka na mladého brankáře nevyšla, RSM už duel nezdramatizoval.

Hosté tak odjeli z Vysočiny bez bodu a s pocitem křivdy. „Rozhodčí nás poškodil. Domácí naopak ve chvíli, kdy to nejvíce potřebovali, podržel," dodal Rossi.

Hodonín klesl po další porážce na třinácté místo. Před Otrokovicemi, které jsou předposlední, má stále tříbodový náskok. Vylepšit bilanci a přiblížit se záchraně chce RSM v sobotu proti Napajedlům. Zápas začíná na stadionu U Červených domků v 16.30

Divize D, 25. kolo –

Slavoj TKZ Polná – RSM Hodonín 4:1 (3:0)

Branka Hodonína 62. Mírovský

Rozhodčí: Kučerík – Nováček, Petr (Holík)

Hodonín: Novotný – Koplík, Spazier, H. Maršálek, J. Maršálek – Lorenc (46. Vanda), Svoboda, Švrček, Šturma – Polák – Grdina (55. Mírovský, 80. Petráš).