Svěřenci kouče Františka Ondrůška nezvládli druhý venkovní duel, na malém hřišti v Novém Městě na Moravě prohráli s Vrchovinou 0:2. Stejným výsledkem podlehl divizní nováček už Rosicím.

„Výsledek odpovídá průběhu hry. Domácí byli lepším týmem. Vrchovině jsme se nedokázali vyrovnat v důrazu a nasazení. Byl to z naší strany slabý výkon,“ řekl hostující kouč František Ondrůšek.

Ten poslal do hry stejnou sestavu jako v předchozím zápase s Uherským Brodem. V dresu domácího týmu nastoupil i Michal Jašíček. Bývalý zadák Mutěnic se nedokázal prosadit v druholigovém Sokolově a před sedmým divizním kolem posílil tým SFK Vrchovina.

„Domácí měli v sestavě několik vysokých hráčů. Hráli jednoduchý fotbal, nakopávali dlouhé míče na útočníky. My jsme měli s jejich důrazem velké problémy,“ řekl hostující záložník Michal Herůfek.

Téměř pět set diváků vidělo průměrný divizní fotbal. Domácí si od úvodního hvizdu vytvořili mírnou územní převahu. Hodonín pozorně bránil a vyrážel do rychlých protiútoků, které končily daleko od branky Vrchoviny.

Domácí poslal do vedení ve 36. minutě parádní ranou do šibenice Wolker. Vedoucí brance Vrchoviny však zřejmě předcházel útočný faul na stopera Špačka. Hosté si v prvním poločase vytvořili pouze dvě pološance. Hoša nedokázal domácího brankáře překonat.

Kouč RSM Ondrlšek poslal do druhé půle Válka s Melounkem. Ale ani malí bojovníci nedokázali hru Hodonína výrazněji oživit. Uklidnění na domácí kopačky přinesl druhý gól, který v 66. minutě zaznamenal Buchta.

Hodonín se v závěru snažil alespoň o zkorigování, ale střídající Melounek s Ondryášem neměli správně seřízenou mušku. Vrchovina si pohodový náskok bez větších problémů pohlídala. „Musíme zlepšit hlavně práci směrem dopředu. Nezvládli jsme tvrdost soupeře,“ uvedl Ondrůšek. „Nedokázali jsme se s jejich hrou vypořádat,“ přitakal Herůfek.

Divize D pokračuje dalším kolem v neděli. Hodonín doma přivítá Sokol Tasovice. Souboj nováčků začíná na stadionu U Červených domků v 16.00.

SFK Vrchovina- RSM Hodonín 2:0 (1:0)

Branky: 36. Wolker, 66. Buchta

Diváci: 450

Hodonín: Krajíček – Bulva (46. Melounek), Spazier, Špaček, Mírovský – Kmeť, Matula, Herůfek, Švrček (60. Ondryáš), Hoša (46. Válek) – Lorenc.