Silná slova od něj nečekejte. Tvrdonický rodák Jan Bartoš se sice v minulosti několikrát dostal až na lavičku ligového týmu, do hry ale nikdy nezasáhl. Tvořivý záložník patří mezi poctivé hráče, na trávníku je ovšem možná až příliš hodný. „Je to taková šestka, hraje na stejném postu jako Šumulikoski. Bude ale muset trochu přidat na agresivním pojetí. Jeho vystupování v kabině i na hřišti je příliš tiché. Potřebuje na tom zapracovat," charakterizoval Bartoše na začátku předminulé sezony bývalý kouč Slovácka Svatopluk Habanec.

Talentovaný mladík začínal s fotbalem v rodných Tvrdonicích. Poté chvíli hrál za Poštornou. Pak přestoupil do Šardic, odkud zamířil do Slovácka, kde působil deset let. Bartoš se ve vyhlášené akademii přes žáky a dorost dostal až do mužů. I když Bartoš absolvoval i přípravu s ligovým týmem, mnohem častěji nastupoval za juniorku a béčko.

Slušně rozvíjející se kariéru ovšem přibrzdila nepříjemná zranění. Nejprve technický fotbalista podstoupil plastiku křížového vazu, pak měl problémy s tříslem. Aby toho nebylo málo, naštípl si kotník. „Štěstí se mě moc nedrželo," posteskl si Bartoš.

Třiadvacetiletý záložník měl po sezoně nabídky z Uherského Brodu i Boršic, nakonec se ale dohodl v Hodoníně. „Přišlo mi to jako nejlepší volba," řekl.

V novém klubu absolvoval několik tréninků a dva přípravné zápasy. „Na utkání se Slováckem jsem se těšil, protože všechny kluky jsem tam znal. Jsem rád, že jsme duel zvládli a těsně vyhráli," uvedl Bartoš.

Hodonín byl i blízko výhře nad Břeclaví, po zpackaném závěru ale slovácký celek nakonec uhrál na hřišti MSK pouze remízu 2:2. „Škoda, že jsme závěr zápasu nezvládli a dostali dva slepené góly," pravil.

Jedna z letních posil si zatím na nic nestěžuje. „V Hodoníně se mi líbí. Kluci i trenér jsou super," řekl Bartoš.

Tvrdonický rodák chce v novém působišti hlavně stabilně hrávat a mužstvu pomoct. Angažmá v divizním celku bere jako restart svojí kariéry. „Chci se dostat zpátky do formy. Nechci zůstat v divizi, chci se ještě zahrát vyšší soutěž," říká. „Věřím, že mi vydrží zdraví. Bez něj to totiž nejde,"přidal.

S neoblíbeným letním drilem problémy nemá. Na zátěž je zvyklý, běhání mu nevadí. „ Ve Slovácku jsme trénovali dvoufázově, tam se dřelo mnohem víc. Příprava je ale dobrá. Moc se to však srovnávat nedá," dodal.