Trenér RSM František Ondrůšek vyzkoušel na pravé straně obrany brněnského zadáka Pavla Outratu, který působil v minulé sezoně v Mutěnicích. Do útoku zase poslal Lukáše Svobodu z MSK Břeclav. „Outrata vypadal velmi dobře. Teď vše záleží na vedení, zda se dokáže s Bystrcí domluvit,“ řekl Ondrůšek. Druhý hráč, Svoboda, náročného kouče nenadchl. „Je to trošku zklamání. I když byl dlouho zraněný, pořád je to třetiligový hráč, který odehrál šest sezon v Břeclavi. Nelíbilo se mi to,“ uvedl Ondrůšek.

Ten se musel v sobotu obejít bez marodů Bulvy, Grabce a Němečka. „Minulý zápas se nám zranil Bulva, který byl se Slavičínem ústřední postavou. Němeček se zase na tréninku při nácviku střelby hlavou srazil se Špačkem a musel na šití,“ pravil Ondrůšek.

Důrazného zadáka se zranění spoluhráče nevinil. „To je nešikovnost hráčů,“ mávl rukou. V sestavě Hulína zase chyběli Michal Ševela, Hloch a Bronislav Otruba. „Minulý týden jsem ulehl s chřipkou a pořád jsem ještě nemocný,“ hlásil den před utkáním marod Otruba. Hodonín začal proti devátému týmu MSFL dobře. Celek ze Slovácka hrál aktivně, bojovně a dobře se pohyboval.

Vedení se přesto ujal Spartak. Brankáře Krajíčka překonal Pacl. Následně navýšil náskok Hulína s velkou chutí hrající Pospíšil. Tomu míč servíroval Václavíček. Hodonín si v zápase žádnou výraznější příležitost nevytvořil. Naopak náskok Hulína navýšil krátce po změně stran po individuální akci Michal Dvořáček. Výhru domácích pečetil po Lacigově centru ze strany Němec. V závěru zahodil ještě velkou šanci Laciga.

„Bylo to o hodně lepší utkání, než před týdnem s devatenáctkou Zlína. Pohybovali jsme se lépe, udrželi jsme vzadu nulu a přidali branky. Zápas s Hodonínem hodnotím jako dobrou přípravu,“uvedl na webových stránkách hulínského klubu trenér Spartaku Josef Pospíšil.

Jeho protějšek měl po dalším nevydařeném utkání o čem přemýšlet. „Celý únor jsme měli zaměřený na třetí ligu. Duel v Hulíně se podobal všem předchozím zápasům. Měli jsme chuť i nasazení. To bylo ale všechno. Jediné, čemu jsme se třetiligovým soupeřům vyrovnali, byla fyzická kondice. Kvalita nám oproti celkům z MSFL chyběla,“ pronesl Ondrůšek. „Víme ale, kde nás tlačí bota a co musíme zlepšit,“ doplnil.

Hodonín čekají v týdnu dva přední týmy z první A třídy. „Od středy jsme si naplánovali v domácích podmínkách herní soustředění. Budeme tvrdě pracovat. Na derby se těším. Bude to konfrontace s dalšími kvalitními týmy,“ pravil Ondrůšek.

Spratak Hulín – RSM Hodonín 4:0 (2:0)
Branky: Pacl, Pospíšil, Dvořáček, Němec
Hulín: Janalík (46. Štěpán) – Barcuch, Zlámal, Číhal, Václavíček (46. Mršťák) – Pacl, Laciga, Kadlec, Pospíšil – Dvořáček, Němec.
Hodonín: Krajíček – Outrata, Spazier, Špaček, Šenk – Polák, Lorenc, Šturma, Švrček, Válek – Svoboda (Macůrek, Mírovský, Novotný)