Voříšek, který byl jedním z pěti nových hráčů v hodonínské sestavě, se prosadil v polovině prvního poločasu po akci a centru Holešinského z pravé strany. „Jsem spokojený. Těší mě, že se mi podařilo skórovat proti tak těžkému soupeři," řekl autor jediné branky nedělního střetnutí, který je v divizním celku na zkoušce. Svým výkonem rozhodně nezklamal. „Dobře ale hráli všichni," řekl Voříšek. „Kluci v Hodoníně jsou běhaví, dá se s nimi kombinovat. Je to víc fotbalové fotbalové než v krajské soutěži," pronesl.

Kromě ratíškovického odchovance nastoupili v základní sestavě Hodonína také Jan Bartoň a Slováci Jakub Fiala, Peter Šenk a Tomáš Mareš. Hostům naopak ve Starém Městě scházel klíčový středopolař Polách nebo krajní bek Fojtík.

První půle byla ze strany Hodonína lepší. Účastník čtvrté nejvyšší soutěže v úvodní části několikrát zahrozil, gól však dal pouze zmiňovaný Voříšek. Další šance zůstaly nevyužity. Hlavu si o poločasové přestávce drbal hlavně Šturma, který uháněl sám na domácího gólmana, udělal mu i kličku, ale balon do sítě nedostal. I béčko Slovácko se tlačilo do zakončení, gólman Kokeš ale neinkasoval.

Ve druhém poločase i kvůli prostřídání tempo poněkud opadlo a na trávníku přibylo nepřesností. Hodonín několikrát mohl své vedení ještě navýšit, ale Ukrajinec Dovhanyuk nebyl v koncovce dvakrát přesný. Ve slibné příležitosti selhal i další náhradník Reška.

Rezerva Slovácka hrozila hlavně po standardních situacích, na vyrovnání už ale v zajímavém utkání nedosáhla. „Zápas hodnotím pozitivně. Jsme spokojení s výsledkem i přístupem hráčů. Celkově to nebylo špatné. Lepší to bylo směrem dozadu. Těší nás, že jsme po dlouhé době neinkasovali. I vpředu jsme ovšem měli pár zajímavých akcí. Na to, že to byl první přípravný zápas, to bylo slušné," řekl asistent hodonínského kouče Vladimír Malár.

Z nováčků nechtěl nikoho vyzdvihovat. „Všichni odehráli solidní zápas. Byl to spíše kolektivní výkon," uvedl Malár.

Bývalý ligový útočník si výhry nad třetiligovým týmem právem považoval. „Utkání splnilo účel, protože i Slovácko má velmi kvalitní tým," řekl Malár.

Na hodonínské fotbalisty čeká druhý přípravný duel v nedaleké Břeclavi, kde se představí v sobotu. „Chceme hrát dopoledne, ale zatím nejsme na začátku utkání domluvení," dodal Malár.

Přípravný fotbal –

1. FC Slovácko B – FK Hodonín 0:1 (0:1)

hráno ve Starém Městě

Branka: Tomáš Voříšek

Hodonín: Kokeš – Fiala (46. Reška), Červinek, Kyselka, Šenk – Holešinský, Paděra, Mareš (60. Švrček), Bartoň, Šturma – Voříšek (46. Dovhanyuk).