Ani tři body ale Hodonínu k diviznímu triumfu nakonec nestačily. Vedoucí Blansko totiž v souběžně hraném utkání stejným poměrem zdolalo Polnou a radovalo se z divizního prvenství. „S tím jsme ale počítali, protože by bylo divné, kdyby si Blansko v posledním kole nechalo první místo vzít," zůstal nad věcí hodonínský kouč František Komňacký.

Zatímco v Blansku bylo hotovo za sedmnáct minut, další aspirant na postup do MSFL se před vlastním publikem nečekaně soužil. „Měli jsme svých starostí dost," přiznal Komňacký. „Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře a až do šedesáté minuty jsme se trápili. O poločase jsem musel na hráče zvýšit hlas. Nadzvedlo mně to, jakým způsobem jsme k poslednímu zápasu přistoupili," přidal.

Slovácký celek hrál v úvodní části opravdu mizerně a za pětačtyřicet minut nepředvedl pohlednou akci a nevypracoval si pořádnou šanci. V 9. minutě navíc domácí zadáci nezachytili průnikovou přihrávku a Michal Najman poslal Ždírec do nečekaného vedení.

Předposlední divizní tým, který sestoupil do krajského přeboru, mohl svůj náskok ještě navýšit, ale brankář Petráš své spoluhráče při šanci Malinského podržel.

Hodonín takové příležitosti v první půli neměl. Střela Polácha nemohla hostujícího gólmana Pometla ohrozit, Ukrajinec Dovhanyuk zase nevyřešil nadějný protiútok.

V závěru prvního poločasu zahrozil Šturma, který stejně jako vzápětí Dovhanyuk nebyl v koncovce dostatečně důrazný.

Zlepšení přinesla až druhá část. Hodonín oslabeného protivníka zmáčkl a z trvalé územní převahy vytěžil tři branky. Vyrovnání zařádil Šturma, který před gólmanem Pometlem tečoval míč po standardní situaci Polácha.

Bývalý ligový záložník pak byl i u rozhodujícího okamžiku pátečního střetnutí. Roh devětatřicetiletého záložník hlavou uklidil přesně k pravé tyči ždírecké svatyně stoper Kyselka. „Ve čtvrtek jsem se díval v televizi na sestřih z minulého mistrovství Evropy a viděl, jak Sivok dává gól proti Turecku, tak jsem to zkusil stejně a vyšlo to," usmíval se mladý hodonínský zadák.

Obrat favorita pečetil v 86. minutě Šturma. „Za druhou půlku musím hráče pochválit. Chtěli výsledek otočit a za třemi body šli," řekl Komňacký. „I když s problémy, nakonec jsme výsledek uhráli a se sezonou se rozloučili vítězně," přidal.

Ždírec po sympatickém výkonu odjel ze Slovácka s přijatelnou porážkou 1:3. „S výkonem mužstva jsem spokojený. Podali jsme organizovaný výkon na hranici možností. Pokud bychom nedostali třetí gól, bral bych porážku o branku jako vítězství," prohlásil kouč Tatranu Martin Slavík, který dával složitě dohromady základní jedenáctku. „Oproti podzimnímu duelu nám chybělo sedm hráčů. Nastoupili za nás čtyři kluci, kteří pravidelně nastupují v okresním přeboru. Na termín jsme přistoupili hlavně kvůli tomu, že béčko hraje o postup, takže ho můžeme o víkendu doplnit," řekl Slavík.

Ten bral duel v Hodoníně jako první letní přípravný zápas před další sezonou. Zatímco Ždírec opouští divizní společnost a vrací se do přeboru Vysočiny, Hodonín ve čtvrté nejvyšší soutěži nejspíše dál zůstane. „Před sezonou jsme velké ambice neměli. V zimě, kdy se nám povedlo přivést několik dobrých hráčů, tak jsme o třetí lize mluvit začali. Úkol se nám splnit nepodařilo, důvodů je víc. Příčiny ale hledáme hlavně u sebe," dodal Komňacký.

Bývalý ligový trenér Jablonce, Ostravy či Synotu po posledním letošním utkání potvrdil, že u mužstva zůstává a že Hodonín povede i v příští sezoně. „Jsem tady hlavně kvůli lidem, kteří mě oslovili a jenž mně v životě hodně pomohli. Já to beru jako splacení určitého dluhu. Když pan Komárek stál o to, abych v Hodoníně zůstal, tak jsem se rozhodl, že budu pokračovat," dodal čtyřiašedesáti­letý kouč.

Divize D, 17. kolo

FK Hodonín – SK Tatran Ždírec nad Doubravou 3:1 (0:1)

Branky: 57. a 86. Zdeněk Šturma, 80. Petr Kyselka – 9. Michal Najman

Rozhodčí: Mikyska – Líkař, Hanáková (Prokop)

Žluté karty: Konečný – Pometlo, Smejkal

Diváci: 250

Hodonín: Petráš – Privrel (58. Blahůšek), Kyselka, Konečný, Fojtík – Červinek – Holešinský (88. Šefčík), Paděra, Šturma – Polách – Dovhanyuk (68. Reška).

Ždírec n. D.: Pometlo – Fikar, Štukhejl, Cestr, Kučera – Klimeš, Plíšek, Čalkovský (84. Tlustý), Smejkal, Najman – Malinský (62. Veselský).