Hodonín tak na hřišti páté Polné natáhl vítěznou sérii na jedenáct zápasů, soupeři navíc utnul domácí neporazitelnost. Hokejové skóre překvapilo všechny. „Byl to bezstarostný zápas. Všichni chtěli hrát dopředu, útočit, obrany často chybovaly, z čehož vyšel takto divoký výsledek," řekl hostující trenér František Komňacký.

Známý kouč si na podobný duel v kariéře nevzpomíná. „Takový výsledek si nepamatuji ani z jiných soutěžích, sám jsem takový zápas nikdy nehrál," říká zkušený trenér, který mužstvo chválil především za výkon v prvním poločase. „Hráli jsme disciplinovaně a s tahem na branku. Pět gólů bylo zasloužených," pravil Komňacký.

Třiašedesátiletý odborník po duelu v Polné vyzdvihl především ofenzivu. „Jak jsme si předtím stěžovali na to, že dáváme málo branek, teď jsme byli při proměňování šancí mnohem úspěšnější. Devět gólů je nad normu," pochvaloval si.

Hodonín poprvé udeřil v 10. minutě. Po autu krajního beka Fojtíka přihrál Šturma míč neobsazenému Poláchovi, který zblízka uklidil balon do sítě.

Domácí odpověděli nebezpečnou hlavičkou po rohu, brankář Petráš ale zasahovat nemusel.

Blízko vyrovnání byl Slavoj ve 20. minutě. Zábrodský chytře prostrčil balon na Válka. Útočník Polné ale loženku zazdil, když ve vyložené pozici střílel nad.

Hodonín byl v koncovce mnohem efektivnější. Po evidentním faulu domácího beka Šimka sudí Hanák správně nařídil pokutový kop. Míč si na bílý puntík postavil Masaryk, který nekompromisně poslal balon k pravé tyči a připsal si jubilejní desátou trefu v sezoně.

Dvojnásobný nejlepší střelec slovenské ligy pak udeřil ve 35. minutě, kdy po úniku tvrdou ranou propálil domácího brankáře a zvýšil vedení favorita na 3:0.

Hodonín byl v prvním poločase neskutečně produktivní a tvrdě trestal chyby protivníka. Obránce Slavoje Šimek nejprve odvrátil balon na brankové čáře, pak si ale po centru Fojtíka nešťastně srazil míč do vlastní sítě. Balon se za čáru odrazil od levé tyče.

Ve 43. minutě Masaryk završil hattrick. Bývalý kanonýr Slovanu Bratislava a Ružomberoku uklidil balon do sítě po průniku a přihrávce výborně hrajícího Fojtíka.

Celek z Vysočiny mohl těsně před odchodem do šatny debakl zmírnit, ale Benda v úniku pálil pouze do připraveného Petráše.

Hodonín ve střílení jednoduchých gólů nezastavila ani poločasová přestávka. Krátce po příchodu z vyhřáté kabiny udeřil Masaryk a bylo to 0:6.

Zatímco hosté ze Slovácka se fotbalem skvěle bavili, domácím to vůbec nešlo. Střeleckou mizérii podtrhl Válek. Útočník Polné pálil po centru ze strany z několika metrů pouze do dobře postaveného Petráše.

Gólman Hodonína inkasoval až v 55. minutě. Červinek zbytečně fauloval Bendu a domácí kapitán Urbánek z penalty poslal míč doprostřed branky.

Hosté i po obdrženém gólu v klidu kontrolovali hru a deptali soupeře z Vysočiny. Mimořádně povedený duel v neděli odehrál Masaryk. Šestatřicetiletý forvard po hodině hry lehce zvyšoval už na 7:1. Pak své místo na hrotu přenechal mladému Ukrajinci Dovhanyukovi.

Mezi střelce se však dříve zapsali jiní náhradníci. Nejprve se přízemní střelou k tyči prosadil hostující Hesek, vzápětí na druhé straně překonal Petráše Kavka.

Blízko gólu byl i zmiňovaný Dovhanyuk, mladý útočník ale po střele z úhlu orazítkoval obě tyče.

Na hřiště se v uvolněném závěru dostal i Tomáš Varmuža. Šikovný mladík však zaváhal a Kavka snížil na 8:3.

Nevídaná kanonáda nebrala konce. Dovhanyuk po Poláchově přihrávce uklidil míč k levé tyči a k potupné desítce scházela jediná trefa. Hodonín mohl vyhrát i dvojciferným výsledkem, Červinek s Varmužou ale balon do sítě nedostali. „Soupeř za rozhodnutého stavu nenašel víru k velkému odporu," všiml si Komňacký.

Ten měl naopak výhrady k některým hráčům a podceněným situacím. „Obdržené branky přičítám menší koncentraci," řekl hostující trenér. „S vědomím velkého náskoku jsme vzadu dělali chyby, které hráčům vytknu," přidal.

Jinak byl Komňacký nadmíru spokojený. „Vzhledem k tomu, že naši konkurenti ztratili, je náš náskok zase o něco větší, což je přesně to, co jsme chtěli," rozplýval se kouč ambiciózního Hodonína.

Vítěznou sérii chce slovácký celek protáhnout i doma s Pelhřimovem. Duel se na stadionu U Červených domků hraje v sobotu od 14.30.

Divize D, 10. kolo –

Slavoj Polná – FK Hodonín 3:9 (0:5)

Branky: 70. a 79. Daniel Kavka, 55. Jan Urbánek z penalty – 27. , 35., 43., 46. a 59. Pavol Masaryk, 10. Tomáš Polách, 39. Marek Šimek vlastní, 69. Josef Hesek, 83. Pavlo Dovhanyuk

Rozhodčí: Hanák – Koláček, Černý (Bobek)

Žluté karty: Šimek, Zábrodský – Konečný

Diváci: 132

Polná: Sybera – Šimek (46. Kavka), Haala, Ujčík, Zábrodský – Tlačbaba (60. Bambula), Kubec, Klíma, Urbánek, Benda – Válek.

Hodonín: Petráš – Červinek, Kyselka, Konečný, Fojtík – Holešinský (78. Varmuža), Paděra, Bartoš (63. Hesek), Šturma – Polách – Masaryk (68. Dovhanyuk).