Oba týmy sice předvedly v sobotním duelu několik pohledných akcí, ale jinak toho diváci v mrazivém počasí mnoho neviděli. Hráčům dělaly problémy zejména kluzký terén a rychlý povrch.

Nejblíže ke gólu byl v 73. minutě domácí útočník Dalibor Koštuřík, který ovšem mířil z dobré pozice pouze do pravé tyče. „Zápas se hodnotí dost těžko, protože jsme zase po dlouhé době byli na hřišti. Gól jsme ani přes několik šancí neviděli. Byl to vyrovnaný zápas. Remíza asi odpovídá. Pro mě je ale důležité, že se v úvodu přípravy nikdo nezranil. Věřím, že výkony půjdou nahoru," uvedl po souboji s divizním Hodonínem kouč Mutěnic Petr Zemánek, který měl v úvodním zápase zimní přípravy k dispozici sedmnáct hráčů a dva brankáře.

Z podzimního kádru scházeli vinařům brankář Lupač a záložník Válek. „K nějakým změnám u nás dojde. S Lupačem nepočítáme, protože sám odešel do Skalice. Místo něj přišel Zdeněk Horecký, který je kmenovým hráčem Mutěnic. Zájem máme i o Holečka. Ten s námi absolvoval jeden trénink a zápas. V jeho případě ale záleží hlavně na postoji Kyjova," uvedl Zemánek.

Bývalý ligový útočník zatím neví, zda bude na jaře pokračovat Pod Búdama Milan Válek. „Milan je pracovně vytížený, navíc se mu v listopadu narodila dcera. Uvidíme, jak to s ním nakonec dopadne, ale v práci na něm zapracuji," pronesl Zemánek.

Hodonín má ale se složením sestavy mnohem větší problémy. Kouč David Kříž dokonce proti Mutěnicím navlékl dres a svým svěřencům na trávníku pomohl. „Nemůžeme zápasy zimní přípravy odehrát v jedenácti lidech. Bohužel nás momentálně kosí zranění, nemoci nebo nezájem hráčů hrát za první tým Hodonína. My se s tím snažíme něco udělat," pravil kouč RSM. „Proto jsem nastoupil i já. Chtěl jsem, aby zátěž byla rovnoměrně rozložena na všechny hráče. Nechceme kluky zatavit hned na začátku přípravy, protože nás čekají ještě zápasy s kvalitními soupeři," přidal.

Divizní tým přijel do Mutěnic s třinácti hráči. Na lavičce byl kromě brankáře Petráše ještě dorostenec Jankůj. Do hry kromě trenéra Kříže zasáhl v závěru i asistent Maša.

V základní sestavě RSM se objevil záložník Tomáš Beck, který na podzim působil ve Vracově. „Má zájem u nás hrát," řekl Kříž.

Jeho tým byl v prvním poločase o něco nebezpečnější. V první šance zápasu se ocitl hostující Lorenc. Ten se dostal po chybné rozehrávce domácích zadáků za obranu Mutěnic, ale pozorného gólmana Šupu nepřekonal. Zkušený gólman si následně poradil i s pokusem Petra Šturmy.

Čtvrtý tým krajského přeboru zahrozil v úvodní části pouze jednou. Holeček vysunul Trávníka, jeho přihrávku pod sebe ale osamocený Kourek nezužitkoval.

Po změně stran měly navrch Mutěnice. Hned ve 46. minutě mohl skórovat střídající Marcel Čepil. Domácí útočník ale pálil z vyložené pozice mimo. Na druhé straně vyrazil střelu Bartoňka pozorný Horecký.

Blízko k brance byl v 63. minutě i Holešinský, ale s jeho průnikem si Petráš poradil.

V závěrečné dvacetiminutovce na sebe upozornil i Koštuřík. První pokus zkušeného útočníka zastavila konstrukce branky a druhou ránu bývalého forvarda Slovácka a Fulneku vytěsnil Petráš na roh.

Na konci střetnutí mohl rozhodnout trenér Hodonína Kříž. Jeho lob ale skončil mimo.

„Remíza odpovídá. Měli jsme stejně jako soupeř pár šancí. Příležitosti pramenily z chyb, kterých se hráči na těžkém terénu nevyvarovali," uvedl hostující lodivod.

Přípravný fotbal: FK Mutěnice – RSM Hodonín 0:0

Rozhodčí: Tichánek – Zálešák, Mayer

Diváci: 80

Mutěnice: Šupa (46. Horecký) – Bravenec, Němčický, Varmuža, J. Čepil – Trávník, Holeček, Lamáček, Blaha – Koštuřík, Kourek (Kupčík, Holešinský, M. Čepil, Chromeček, Pospíšil, Skočík, Vydařilý).

Hodonín: Navrátil (46. Petráš) – J. Maršálek, Spazier, Michna, Nedvídek – Šturma, Benešovský, Lorenc, Bartoněk, Beck – Ondryáš (Jankůj, Kříž, Maša).