Mezi střelce se zapsal i Afričan Julio Kotchi. Dvacetiletý útočník se prosadil po spolupráci s další zimní posilou Radimem Kleiberem. Třetí nováček, Modibo Mangara, se na hřiště dostal až po přestávce. Defenzivní záložník, který pochází z Mali, se sice delší dobu rozkoukával, ale postupem času ukázal, že by rovněž nemusel být v kádru Hodonína do počtu.

„Kleiber bude určitě posila. Musí ale doléčit lehčí svalové zranění. Julio rovněž předvedl svoji kvalitu, dal gól a na třetí branku přihrál. Jsem s ním maximálně spokojený," pochválil nové svěřence hodonínský kouč Mario Rossi.

Ten dal v sobotním zápase prostor i druhé zahraniční akvizici. Mangara sice nebyl tak výrazný jako Kotchi, ale svým výkonem nezklamal. „Mumu bude potřebovat delší čas na aklimatizaci. V Evropě je poprvé, navíc bojuje se všemi negativními vlivy. Na hřišti si však po dvaceti minutách vedl slušně," řekl Rossi.

Známý kouč měl v generálce až na zraněného obránce Kyselku k dispozici kompletní tým. Základní sestava, která nastoupila proti Spartě Brno, by se tak neměla příliš lišit od té, co vyběhne do boje za týden v Uherském Brodě. Rossi řeší pouze dva otazníky. „Trochu mám zamotanou hlavu. Sestava se však změní maximálně na dvou postech," tvrdí hodonínský trenér.

Mezi jedenáctkou vyvolených rozhodně nebudou mladíci Mokrý s Kotkem, kteří o víkendu nastoupili za Dubňany v přípravném zápase v Ratíškovicích.

Brňanům scházel hlavně futsalový reprezentant Cupák. Sparta se s absencí klíčového hráče vypořádala slušně. Technické a ofenzivní mužstvo spíše potrápilo hrbolaté tréninkové hřiště v Hovoranech, kde se přípravný duel odehrál. „Jsme rádi, že jsme hráli na travnaté ploše, i když tato by se dala nazvat i jinak. Bohužel našemu kombinačnímu fotbalu nerovný terén nesvědčil," řekl trenér čtvrtého týmu krajského přeboru Rostislav Horáček.

Lepší trávník čekal i Rossi. „Na začátku jsem byl trochu rozladěný, protože terén byl hodně nerovný. Chtěl jsem generálku odehrát na lepší trávě, protože jsem chtěl vidět fotbalovost, na druhé straně aspoň že jsme nehráli na umělé trávě," uvedl domácí kouč.

Hodonín poprvé udeřil hned v 6. minutě. Po rohovém kopu Šturmy se hlavou na přední tyči prosadil důrazný obránce Hynek Maršálek.

Slovácký celek byl v úvodní části aktivnější i nebezpečnější. Ránu Ondrouška po Šturmově vysunutí vyrazil hostující gólman, který podruhé inkasoval ve 34. minutě. Po parádní spolupráci Kleibera s Juliem Kotchim se ve vyložené šanci ocitla posila ze Skalice. Tutovku rodáka z Čejče ještě zmařil výtečný brankář Sparty, dorážka pohotového Afričana už skončila v síti.

„Přechod z umělky na přírodní trávu bývá těžký, ale jsem rád, že to kluci absolvovali.

V první půli, kdy nastoupila zřejmě mistrovská sestava, jsme byli lepší a dali dvě branky. Ukázali jsme svoji kvalitu a sílu," pronesl Rossi.

Brňané několikrát zahrozili až ve druhé půli. Nejblíže gólu byl Cigánek. Jeho slabou dorážku do odkryté branky ale náhradník Jícha zastavil ještě před brankovou čarou. Hráči Sparty měli po přestávce i další tutovky, ale v koncovce se trápili. Většina střel hostujícího týmu skončila mimo. „Ve druhém poločase jsme si vypracovali hodně šancí, góly jsme z nich ale nedali," mrzelo Horáčka.

Zato Hodonínu chvíli trvalo, než se po prostřídání šesti hráčů dostal v nevlídném počasí zpátky do pohody. V závěru zajímavého střetnutí ale domácí několikrát zaskočili brněnskou obranu. Branka Šturmy správně nebyla uznána, míč totiž předtím opustil hrací plochu.

Pak se dvakrát ve slibné pozici ocitl Kotchi. Dvacetiletý Afričan nejprve mířil z deseti metrů vedle, následně hlavičkoval po centru Rešky nad. Sedmý tým divize D pečetil svoji výhru v 84. minutě, kdy se prosadil Reška.

Sparta Brno tak v Hovoranech nedokázala navázat na středeční výsledek z Břeclavi, kde nečekaně zvítězila 2:1. „Neodehráli jsme špatné utkání. Hodonínu jsme byli rovnocenným soupeřem. Výsledek neodpovídá průběhu hry, domácí ovšem byli vyspělejší a hlavně efektivnější," řekl Horáček.

Zatímco Hodonín pomýšlí před jarními odvetami po vyšších příčkách, Sparta Brno na postup nemyslí. „Ambice máme pořád stejné. To znamená dobře pracovat s mládeží a naše odchovance dostat do nejvyšších soutěží, což je naše priorita. Divizi bychom se nebránili, ale netlačíme se do ní za každou cenu," dodal kouč týmu z Komárova.

Přípravný fotbal

FK Hodonín – FC Sparta Brno 3:0 (2:0), hráno na přírodní trávě v Hovoranech

Branky: 6. Hynek Maršálek, 34. Julio Kotchi, 82. Tomáš Reška

Rozhodčí: Tichánek – Voříšek, Vavřinová

Diváci: 50

Hodonín: Petráš (46. Jícha) – H. Maršálek, Víšek, Polák – Ondryáš, Petrucha, Šturma, Kleiber, Reška – Ondroušek, Julio Kotchi (Novotný, Spazier, J. Maršálek, Adamec, Mangara).