Hodonín nasměroval ze třemi body stoper Petr Spazier. Zkušený zadák se trefil na začátku druhé půle z trestného kopu. Pojistku přidal Jiří Maršálek. Domácí mohli vyhrát i vyšším rozdíl. Útočník RSM Zdeněk Kuřil však neměl svůj den. Osmnáctiletý forvard nejprve zahodil ve 12. minutě penaltu, v prvním poločase pak neproměnil další dvě vyložené šance.

„Kluci to ale zvládli perfektně,“ radoval se nový kouč RSM Mário Rossi, který musel v sobotu odkoučovat dva zápasy.

Dopoledne vedl brněnský rodák starší dorost RSM proti Břeclavi, po obědě zase s kolegou Fojtíkem usměrňovala muže proti Otrokovicím. „Konec trenéra Ondrůška hráče trochu poznamenal. V pátek jsme jim ale na tréninku vše vysvětlili. Snažili jsme se jim dostat do hlav, že fotbal takový někdy je. Kluci to vzali za správný konec a dovedli utkání do vítězného konce,“ řekl Rossi.

Mladý kouč si na náročnou šichtu nestěžoval. Naopak, z důvěry vedení musel mít radost. „Pokud vás fotbal baví, všechno se dá zvládnout. Navíc devadesát procent hráčů jsem už vedl. Kluci to ale zvládli i beze mě. Já jsem ke třem bodům přispěl v minimální míře,“ pronesl Rossi.

Ten se musel obejít bez stopera Špačka, který se zranil v minulém utkání v Bystrci. „Měl jsem otřes mozku a byl jsem na pozorování v nemocnici. Podle doktora už si na podzim nezahraji,“ informoval Ondřej Špaček, který v sobotu plnil funkci pořadatele.

Hodonín začal proti Otrokovicím dobře. Už ve 3. minutě nebezpečně hlavičkoval po centru Jiřího Maršálka záložník Polák. Pak přidal jeden z klíčových okamžiků zápas. Při něm se hodonínští příznivci přesvědčili, že na trávnících v České republice zřejmě platí jiná pravidla než v evropském fotbale. V 9. minutě rozhodčí Buček nevyloučil hostujícího zadáka Trnčáka, který před pokutovým územím fauloval unikajícího Kuřila.

„K tomu se nebudu vyjadřovat,“ řekl Rossi. Hostující trenér byl o poznání sdílnější. Nicméně situaci viděl zcela jinak než diváci na tribuně. „.Faul to asi byl. I když si myslím, že domácí hráč neměl takovou rychlost, aby šel sám na našeho brankáře. Podobná situace navíc byla ve druhé půli i na opačné straně. Vyloučení by bylo zbytečné,“ míní kouč Viktorie Jaroslav Matějíček.

Domácí tým naopak děkovali nepřesnému sudímu ve 12. minutě, kdy rozhodčí Buček nařídil po faulu Juráně na dravého Kuřila penaltu. Mladík se sedmičkou na zádech ovšem zapomněl, že podle nepsaných fotbalových zákonů by měl míč přenechat některému ze spoluhráčů.

Nicméně míč si na bílý puntík postavil právě Kuřil, který branku Otrokovic těsně přestřelil. „Neproměněná penalta zápas hodně ovlivnila. Po pětadvaceti minutách jsme přestali hrát a soupeř se dostal do hry,“ pravil Rossi.

Kuřil měl v prvním poločase ještě jednu šanci, ale po centru Jiřího Maršálka netrefil domácí mladík ve vyložené pozici dobře míč. Gólem neskončily ani pokusy Poláka nebo rána aktivního J. Maršálka.

Viktorka si toho na Slovácku mnoho nevytvořila. Za zmínku stojí pouze nepřesný pokus kapitána Dujky a šance Starce. Zábojníka zase zblokovala pozorná obrana RSM.

Hodonín na cestě za třemi body nezastavilo ani zranění Hynka Maršálka. Toho před přestávkou nahradil Lorenc. Vítězný gól obstaral mazák Spazier, který se precizně trefil z trestného kopu. Druhou ránu zasadil nevýraznému soupeři po Šturmově milimetrové přihrávce Jiří Maršálek.

Třetí gól mohl přidat Kuřil. Ten ovšem neměl správně seřízená mířidla. „Domácí šli více za výhrou. Hodonín má mladý tým. Hráči soupeře byli běhaví, v osobních soubojích dostatečně agresivní. My jsme prostě nehráli dobře. V útočné fázi jsme domácího brankáře ani neohrozili,“ zhodnotil duel Matějíček. ¨

Hodonín se s věrnými diváky rozloučí v sobotu, kdy od 14.00 přivítá na stadionu U Červených domů Vrchovinu.

RSM Hodonín – Viktoria Otrokovice 2:0 (0:0)
Branky: 53. Spazier, 64. J. Maršálek
Rozhodčí: Buček – Linhart, Mikyska (Rabušic)
Žluté karty: Benešovský – Trnčák, Juráň
Diváci: 70
Hodonín: Petráš – Mírovský, P. Spazier, H.Maršálek (44. Lorenc), Petrák – J. Maršálek (87. Vanda), Benešovský, Svoboda, Polák, Šturma – Kuřil (78. Macůrek).
Otrokovice: Karabina – Trnčák, Bělaška, Kraváček, Ondráš – Zábojník, Juráň, Zálešák, Dujka – Starec, Alexa (39. Vavruša)
Ondrůšek skončil kvůli penězům

„Výsledky určitě nehrály žádnou roli. Trenér František Ondrlůšek u nás skončil kvůli nezaplacené výplatě. Z toho důvodu došlo k ukončení činnosti. Kouč Ondrůšek už ani ve středu nepřijel na trénink. Toto je jediný důvod.

Situace je u nás hodně složitá. I dalším mládežnickým trenérům nějaké peníze dlužíme. Čekáme na situaci kolem Města Hodonín. Máme před sebou kritické období. Chceme všichni se zaťatými zuby dotáhnout vše do zdárného konce. Věříme, že se situace vyřeší. Bohužel to trvá dlouho a už je neúnosné. Pan Ondrůšek byl první, který to bohužel nezvládl.

Trenéři Mario Rossi s Lukášem Fojtíkem zůstanou u prvního mužstva do konce podzimní části. Pak přejdeme na zimní režim. Do konce roku chceme problém vyřešit.“

Předseda RSM Hodonín Josef Foltýn