Hosty srazily na hřišti účastníka první Landesligy dva zbytečné fauly ve vlastním pokutovém území, které soupeř proměněnými penaltami potrestal. Kontaktní branka Lukáše Pavlačky ve druhém poločase už zvrat ve skóre nepřinesla. Domácí totiž svoji výhru, kterou hattrickem řídil bývalý hráč Břeclavi Patrik Levčík, v závěru stvrdili třetím gólem.

Hodonínu náročný anglický týden vůbec nevyšel. Svěřenci trenéra Františka Komňackého nejprve prohráli v poháru s Prostějovem 0:4, ve středu pak v přestřelce padli v Břeclavi 4:7. Sérii těžkých střetnutí zakončili na předměstí Sankt Pöltenu, kde podlehli domácímu Spratzernu 1:3. „Bylo to klasické utkání s rakouským soupeřem. Domácí hráli důrazně a bojovně. V sestavě ovšem měli i několik individualit, které byly technicky i rychlostně velmi dobře vybaveny," pronesl asistent trenéra Komňackého Vladimír Malár.

Po třech porážkách s nepříznivým skóre 5:14 má hodonínský realizační tým se všemi hráči o čem přemýšlet a co zlepšovat. „Na defenzivě intenzivně pracujeme. Věnujeme se jí od zápasu v Břeclavi, ale víme, že na odstranění nedostatků budeme potřebovat více času. Zápas se Starou Říší se však blíží, tak snad budeme na soupeře i celou sezonu dobře připraveni," říká Malár.

Hodonín nezačal v Rakousku špatně, ale pak hostující hráči dvakrát zbytečně faulovali ve vlastním pokutovém území a Levčík přesnými ranami poslal domácí tým do dvougólového trháku. „Byly to zcela zbytečné zákroky. Takové situace musíme řešit jinak a hlavně lépe," ví Malár.

Slovácký celek obdržené branky zaskočily a až do konce první půle se nedokázal dostat do vážnější příležitosti. „Z naší strany to v úvodní části nebylo ideální," přiznal hodonínský asistent.

I po změně stran se hosté tlačili do zakončení, ale v koncovce ani finální fázi nebyli přesní. Kontaktní gól vstřelil až po přesné Poláchově přihrávce Lukáš Pavlačka. Posila ze Skalice mohla vzápětí srovnat, ale další šanci nevyužila.

A tak přišel na druhé straně trest. Domácí hráči, kteří se v závěrečné půlhodině spíše bránili, po jednom z rychlých protiútoků upravili na konečných 3:1.

Stínem sobotního utkání je zranění Zdeňka Šturmy, který musel v závěru prvního poločasu střídat. „Snad to nebude nic vážného," věří Malár. K týmu by se měl naopak v týdnu připojit uzdravený obránce Tomáš Novotný.

Hodonínští fotbalisté se nyní začnou připravovat na první letošní mistrovský duel. Do divizní sezony vstoupí jeden z aspirantů na postup do MKSF domácím zápasem se Starou Říší.

ASV Spratzern – FK Hodonín 3:1 (2:0)

Branky: 8. z penalty, 12. z penalty a 65. Patrik Levčík – 55. Lukáš Pavlačka.

Hodonín: Petráš – H. Maršálek (70. J. Maršálek), Víšek, Hyža, J. Maršálek (45. Mokrý) – Hesek – Šturma (40. Petrucha), Polách, Švrček (61. Netopilík), Reška (75. Skočík) – Pavlačka.