„Vzhledem k tomu, že jsme na začátku druhé půle prohrávali 0:3, je to pro nás dobrý bod," uvedl hostující trenér David Kříž. Jeho tým se na jaře potýká s rozsáhlou marodkou. Ke zraněnému Štěpanovskému přibyl ještě Svoboda, navíc Šturmu neuvolnili ze školy.

Mikšík, Nevídal a Grdina zase nastoupili ze zdravotními problémy. „Hrajeme zatejpovaní a pod prášky, navíc je nás málo.Proto jsem rád, že jsme poslední zápasy zvládli. Teď máme desetidenní pauzu. Věřím, že se dají kluci do pořádku, pořádně potrénujeme a na závěr sezony budeme dobře připravení," pronesl Kříž.

Kouč RSM tak povolal na sváteční duel trojicí dorostenců. Mikšík, Jankůj i Závorka nastoupili v základní sestavě a svým výkonem rozhodně mezi muži nezklamali. „Tímto bych chtěl poukázat na kvalitní práci trenéra Rossiho, který své svěřence opravdu výborně připravil na dospělý fotbal," pochválil kolegu Kříž.

Bystřice začala ve středu hodně aktivně, jako by nebylo znát, že hraje už svůj čtvrtý zápas během posledních dvou týdnů. Kombinačně svého soupeře přehrávala a šla také zaslouženě do vedení, když Illkův roh propadl až k nekrytému Víchovi, který nohou neměl problém otevřít skóre.

Před pauzou se stihl trefit i šutér posledních zápasů Prášil, který po nepřehledné akci propálil vše, co mu stálo v cestě. „Z naší strany to byl výborný fotbal," řekl k první půli bystřický kouč Karel Fencl.

Po přestávce sice Hodonín zabral, ale byli to znovu domácí, kdo udeřili. Štírek Radek Sklenář se z pozice pravého beka vydal na ofenzivní výlet, při kombinaci se mu do běhu vrátil míč a sám před gólmanem zvýšil na rozdíl třídy. „V tu chvíli jsme si všichni říkali, že už se snad nemůže nic stát," přiznal Fencl.

Ovšem stalo se. Po Šmahově nákopu ze standardní situace hlavičkoval za Trávníčkova záda Nevídal a o tři minuty později gólově zakončil akci jako přes kopírák Ondryáš. Tomu míč na hlavu ideálně naservíroval Sloboda „Druhá půle byla z naší strany jiná. Byli jsme živější, začali jsme napadat soupeře a získávat míče," řekl Kříž.

I za stavu 3:2 mohli Bystřičtí rozhodnout, ale Radek Sklenář ve své druhé šanci nedal, a tak přišel trest. Tři minuty před koncem propadl dlouhý aut až ke Grdinovi, který ve zdánlivě ztraceném zápase zajistil Hodonínu bod. „Z naší strany to byl hrozný druhý poločas. Ztratit takový zápas umíme snad jenom my," zlobil se Fencl.

Hodonín měl kvůli odhlášení Vracova ze soutěže o víkendu volno. V neděli se hráči RSM znovu představí v domácím prostředí. Na stadionu U Červených domků přivítají Bohunice. Zápas začíná v 16.30.

Dohrávka 17. kola divize D

Bystřice nad Pernštejnem – RSM Hodonín 3:3 (2:0)

Branky: 21. Vícha, 37. Prášil, 57. R. Sklenář – 59. Nevídal, 62. Ondryáš, 87. Grdina. Rozhodčí: Mikyska.Diváci: 230.

Bystřice n/P.: Trávníček R. Sklenář, Chocholáč, Vícha, Mitáš Holý (69. Padrtka), Zbytovský, Z. Sklenář, Illek Prášil, Čech.

Hodonín: Petráš – J. Maršálek, Spazier, H. Maršálek, Mírovský – Mikšík (26. Sloboda), Jankůj, Šmahaj, Závorka (80. Koryčánek) – Ondryáš (83. Grdina), Nevídal.