V jarní části ale už hráče navigoval z lavičky a díky svému úsilí dokázal tým dostat o sedm příček dopředu. V příští sezoně však Hodoňany nepovede. Novým trenérem bude Jiří Dekař. „Rozhodnutí vedení klubu samozřejmě respektuji. Zřejmě hledají jiný typ trenéra,“ řekl Polách.

Na podzim šel Hodonín do třetí ligy jako nováček, kterému hlavně chyběla víra ve vlastní síly a hrací schopnosti. Nejvíce bodů však Hodoňané poztráceli v domácích utkáních. „Myslím si, že týmu prospělo, že jsem odešel jako hráč. Posléze jsem si uvědomil, že spoustu herních situací jsem strhával na sebe a kluci na mě spoléhali,“ uvědomil si Polách. Mužstvo nebylo natolik produktivní, aby na podzim získalo více bodů a umístilo se lépe. Po skončení první půle sezony se ale vše změnilo. Vedení klubu se rozhodlo udělat změnu na pozici trenéra. Nabídku dostal právě Polách, který ji přijal. „Dlouho jsem nepřemýšlel. Byla to pro mě nejen výzva, ale hlavně jsem chtěl pomoct hráčům a zachránit ligu,“ uvedl Polách.

Nejdříve se snažil celek nějakým způsobem posílit, což se mu povedlo, když přivedl Lukáše Křivánka a Michala Suchého. Později se k nim přidali Mane Cvijović a Martin Opina. V zimní přípravě byli Hodoňané jako na horské dráze, vstup do jarní sezony jim ale vyšel na jedničku. První domácí duel proti Vyškovu zvládli, když velkého favorita porazili 4:1. „První vyhrané jarní utkání nám velmi pomohlo. Sice ve druhém kole jsme dostali studenou sprchu, ale nejspíše to tak mělo být, aby si hráči uvědomili, že nic nepůjde samo a na hřišti že musí nechat maximum,“ popsal bývalý ligista.

Hned po první porážce se ale kádr vzchopil a další dvě klání dokázal vyhrát. Pak ale přišel útlum na pět kol, ve kterých hodonínští fotbalisté ztratili poměrně hodně bodů a se záchranou to bylo hodně nahnuté. „Nechci hráče omlouvat, ale byla to série pěti těžkých zápasů. Všichni soupeři byli favorité a my jsme mohli pouze překvapit,“ vysvětlil Polách. Největším překvapením však byl zápas s Prostějovem, kdy domácí Hodonín držel s lídrem tabulky až do konce první půle krok. Po obrátce ale začal úřadovat Prostějov, který nakonec domácí porazil 3:1.

Jihomoravané se po této šňůře proher dostali pouze na desáté místo, což jim vůbec nezaručovalo, že z ligy nevypadnou. Tlak, jenž na ně doléhal, je ale dostal zpět do hry. Z šesti posledních utkání vyhráli pět zápasů. Pouze jednou, a to proti favorizovanému Hlučínu, remizovali. „Před začátkem jara jsme si řekli, že nechceme sezonu dohrávat se strachem. Bohužel tomu tak bylo. Z posledních tří zápasů jsme museli vytěžit alespoň tři body, abychom se zachránili,“ zavzpomínal Polách. Po vyhraném utkání v Rýmařově a remíze s Hlučínem mohl Hodonín tiše slavit, protože na kontě měl čtyři body, které mu zajistily záchranu.

Do konce soutěže ale ještě zbývala dvě klání. I ta fotbalisté Hodonína vyhráli, a zajistili si tak definitivní záchranu, ale i šesté místo v Moravskoslezské fotbalové lize.

„Klukům patří velký dík, protože hodně klíčových hráčů se ke konci sezony zranilo a musel jsem dokonce sáhnout do dorosteneckého týmu. I tak jsme ten konec dokázali ukočírovat a já jsem velmi rád, že to tak dopadlo a Hodonín se zachránil. Novému trenérovi a hráčům přeji hodně štěstí do nadcházející sezony,“ uzavřel Polách.