Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Hodonín se příjemně naladil na MSFL, otočil zápas v Malackách. Rozhodl Dovhanuyk

Hodonín – Hodonínští fotbalisté zakončili krátkou letní přípravu výhrou v Malackách 3:1. Třetiligový nováček sice na hřišti účastníka čtvrté nejvyšší slovenské soutěže od 12. minuty prohrával, ale výsledek zásluhou útočníka Pavla Dovhanyuka ještě do přestávky otočil. V závěru po několika zahozených šancích přidal pojistku Lukáš Michna. Parta kouče Komňackého se tak příjemně naladila na sobotní start MSFL.

30.7.2017

Útočník Filip Žák v posledním přípravném zápase neproměnil tři vyložené šance. Fotbalisté Hodonína i tak v Malackách zvítězili 3:1.Foto: Deník / Kopl Libor

Hodonínští ale povedenou přípravu ani poslední výsledky nijak nepřeceňují. „Malacky byly soupeř na úrovni krajského přeboru, možná spodku divize. Ve druhé půli fyzicky odpadly. Příští týden nás čeká mnohem těžší protivník i jiná atmosféra,“ ví asistent hostujícího kouče Vladimír Malár.

Slovácký celek zakončil letní dril v Malackách, kde na kvalitním terénu odehrál solidní zápas. „Co bych hráčům vytkl, je koncovka. Utkání jsme sice výsledkově zvládli, ale v mistrovských zápasech se nám mohou zahozené šance vymstít,“ správně tuší bývalý ligový útočník.

Hodonínští litovali především neproměněných sólových nájezdů střídajícího Filipa Žáka. „Je to chyba. Místo toho, abychom v sedmdesáté minutě vedli třeba 5:1, tak se strachujeme, aby soupeř nevyrovnal,“ prohlásil Malár.

Jihomoravané byli po většinu sobotního zápasu lepším týmem, v úvodní čtvrthodině ale pustili protivníka do pár šancí. A jednu z nich proměnil Mifkovič, jenž po vysunutí z pravé strany prostřelil brankáře Lupače. „Houževnatý soupeř prvních pětadvacet minut kladl velký odpor. My jsme sice měli víc míč na kopačkách, domácí ale byli přímočařejší a nebezpečnější. Navíc si vytvořili dvě zajímavé šance. Třetí proměnili a dostali se do vedení,“ popsal Malár.

Favorizovaní hosté však skóre dvěma góly Dovhanyuka brzy otočili. Ukrajinský forvard nejprve po kombinaci Sasína s Vinklerem srovnal na 1:1, následně si zpracoval centr Sasína a balon uklidil přesně k tyči. Dovhanyuk byl blízko hattricku, ale další šanci nevyužil. „Po prvním poločase jsme měl vést vyšším rozdílem,“ tvrdí Malár.

Hosté sestavu o poločasové přestávce prostřídali. Do hry šli Vaverka, Hesek, Novotný, Mareš a Žák. „Ve druhé půli sice hra trochu upadla, paradoxně jsme se dostávali do vyloženějších šancí,“ pravil Malár.

Byl to právě Žák, který šel třikrát sám na domácího gólmana, ale ani jednou neuspěl. Gól nedal ani Michna. Posila ze Slovácka se prosadila až v poslední minutě.

Fotbalisté Hodonína nyní musí na výhru 3:1 zapomenout. Do startu třetí ligy zbývá necelý týden. Polách a spol. tak mají čtyři tréninky na to, aby se na Uherský Brod důkladně připravili. „Nečeká nás tam nic lehkého. Zatímco kádr soupeře zůstal téměř beze změn, my jsme obměnili půlku mužstva. Věřím ale, že dopadneme lépe než pražská Sparta v Bělehradě,“ usmívá se bývalý hráč Letenských.

Hned po premiéře v MSFL čeká na Hodonín druhé kolo MOL Cupu. Atraktivní duel s Vítkovicemi se po dohodě obou týmů hraje na stadionu U Červených domků už v úterý 8. srpna.

FC Malacky – FK Hodonín 1:3 (1:2)

Branky: 12. Tomáš Mifkovič – 16. a 27. Pavel Dovhanyuk, 90. Lukáš Michna.

Hodonín: Lupač – Holešinský (46. Vaverka), Dekleva (46. Hesek), Čurgali, Fojtík (46. Novotný) – Vinkler (46. Žák), Paděra (46. Mareš), Polách, Michna – Sasín, Dovhanuyk.

30.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
Lídryně Starostů a nezávislých Jana Krutáková.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídryně Starostů a nezávislých Jany Krutákové

Nová podoba hodonínského krytého bazénu.
12

Krytý bazén otevřou začátkem listopadu. Po víc než dvou letech modernizace

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídra Strany zelených Michala Berga

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Michal Berg je lídrem jihomoravské kandidátky Strany zelených pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 10 do 11 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.

Stolní tenistky z Hodonína mají nové posily. V zápase zazářila hráčka z Číny

Hodonín – Úspěšný klub stolního tenisu žen SKST Mart Hodonín – Stavoimpex ve čtvrtek představil novou posilu z daleké Číny, dvaadvacetiletou Guo-Lin. Klub vznikl 5. srpna 1975 a poprvé vstoupil do extraligové soutěže žen v sezoně 1992/1993.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.