RSM nasměroval k výhře Vlastimil Polák, který se trefil dvakrát. Další branky vítězného týmu přidali Petr Spazier a Tomáš Lorenc. Za Vracov korigoval Petr Eliáš, který se prosadil z penalty.

V prvním poločase se hrstka diváků po většinu času nudila. Vracov se soustředil na obranu, před branku Igora Novotného se téměř nedostal. Hodonín se snažil kombinovat, ale proti zhuštěné defenzívě soupeře to měl hodně složité. Zlepšení přinesla až druhá půle, ve které padlo pět branek. Hodonín navíc další vyložené příležitostoi zahodil.

„Výsledek je lepší než před týdnem. Už i hra měla svoji úroveň. Snažíme se kombinovat, nechceme pouze nakopávat míče dopředu. Chyb se ale pořád najde v našem výkonu spousta,“ uvedl kouč RSM Jozef Banetka.

Jeho tým přehrál lídra krajského přeboru hlavně díky pohybu. „Soupeře jsme pohybem a přihrávkami uspali. Hráči Vracova měli málo balon, za to hodně běhali,“ řekl Banetka.

V úvodní části však toho k vidění mnoho nebylo. Výjimkou byl střílený centr Poláka a rána mladíka Teplého vysoko nad. Vracov odpověděl trestným kopem Lejsala. Ránu hostujícího stopera brankář Novotný vytěsnil.

Více živo byla na umělém trávníku Pod Búdama až ve druhé půli. Nudu utnul v 53. minutě Polák, který po Drápalově přihrávce přehodil vracovského gólmana Buzaye a poslal RSM do vedení. Zadák Procházka se k míči dostal pozdě.

Druhý gól přidal po Polákově rohu kapitán Spazier. Na 3:0 zvyšoval aktivní Polák, který utekl obraně soupeře a pohodlně zvýšil. Fanoušci Vracova se zlobili na asistenta rozhodčího Tichánka. Podle nich byl Polák v ofsajdu.

Protesty však Lejsalově partě nepomohly. Rozjetý Hodonín přidal v 71. minutě čtvrtý gól. Hezkou akci zakončil Lorenc. Divizní tým mohl ve zbytku utkání výhru ještě navýšit, ale Vanda se Šturmou v zakončení až příliš vymýšleli. „I za stavu 4:0 bychom to pořád měli brát vážně. Laxnost v zakončení se mi nelíbí. Není to podle mé chuti,“ pravil Banetka. „Už jsem zažil zápas, kdy jsme měli za čtyřbrankového vedení problémy,“ doplnil.

Vracovští herně zklamali. Ve druhé půli si vytvořili jedinou vážnější příležitost. Zýbal ovšem mířil mimo. Alespoň čestného úspěchu se vedoucí tým krajského přeboru dočkal.

v 76. minutě, kdy nařízenou penaltu proměnil Eliáš. „Výsledek není až tak důležitý. Jsme na začátku přípravy, zkoušíme různé varianty. Myslím, že diváci viděli oboustranně pohledné utkání. Za nás nastoupili kluci, kteří na podzim nedostávali tolik příležitostí, což se na našem výkonu projevilo,“ pronesl staronový kouč FC Vracov Karel Lejsal.

Ten se musel v sobotu obejít bez čtyř stabilních hráčů i jednoho nováčka. „Chyběli nám Kudlík, Žurovec, Loprais, Kučera a Matěj Otáhal, který je u nás na zkoušce z Moravam,“ vypočítával ztráty Lejsal, který žádné veké změny v kádru neplánuje. „Příchod ještě jednoho hráče je v jednání. Mužsvo, které vyhrálo podzimní část soutěže, ale zůstane pohromadě. Věřím, že na jaře budeme mít stejné výsledky jako na podzim,“ řekl Lejsal.

Otec bývalého brankáře Brna a Liberce se v přípravě zaměřil na práci s míčem. „Dvaadvaceátého února nám v domácím prostředí začíná kondičční soustředění. Před sezonou možná odjedeme zase na Zlínsko,“ informoval Lejsal.

O jeho týmu Banetka mnoho nevěděl. „Vracov osobně moc neznám. Viděl jsem ho po dlouhé době. Určitě je to kvalitní mužstvo,“ pochválil protivínka slovenský kouč.

Bývalý lodivd Kostic a Břeclavi ovšem vysokou výhru nepřeceňoval. „Výsledky nemůežeme brát zase tak vážně. Každopádně vítězství vždy potěší. Každá výhra naleje do žil nové síly. A můžeme s týmem dále v klidu pracovat,“ dodal Banetka.

Hodonín se příští sobotu utká s třetiligovým béčkem Zlína, Vracov zase zajíždí do Starého Města, kde se střetně s divizní Spytihněví.

Přípravný fotbal

RSM Hodonín – FC Vracov 4:1 (0:0)
Branky: 53. a 60. Polák, 58. Spazier, 71. Lorenc – 76. Eliáš z penalty
Rozhodčí: Chromek – Tichánek, Lačňák
Diváci: 50
Hodonín: Novotný (46. Petráš) – Mírovský, Špaček, H. Maršálek, Petrák – Polák, Spazier, Šturma, J. Maršálek – Lorenc, Teplý (Hlaváč, Drápal, Vanda)
Vracov: Kůřil (30. Buzay, 60. Zálešák) – Šenk, Lejsal, Vybíral, Procházka – Beck, Kotásek, Herzán, Eliáš – Zýbal, Koryčánek (Sádovský, I. Mezihorák)