„Výsledek absolutně neodpovídá dění na hřišti. Na hřišti bylo pouze jedno mužstvo, Hodonín. Domácí bohužel tvrdě potrestali naši špatnou koncovku,“ povzdechl si hostující trenér František Ondrůšek.

Pod dálničním mostem byl v neděli dopoledne k vidění zajímavý a rušný fotbal plný osobních soubojů a dramatických situací. Celek ze Slovácka byl po většinu dobu lepším týmem, častěji držel míč na kopačkách, měl více šancí, ale branky se nakonec nedočkal.

Jako první zahrozili domácí. Střela Netrdy se mezi tři tyče nevešla. Hodonín odpověděl dvěma rohy, přičemž ten druhý odvracel v poslední chvíli domácí stoper Mucha. Hodonín byl v prvním poločase lepším týmem, ale kromě střely Hoši a řady standardních situací si hosté nic nevytvořili. „V prvním poločase jsme byli bojácní a měli ze soupeře zbytečný respekt. Nedařila se kombinace a naše hra neměla šťávu,“ uvedl na webových stránkách klubu domácí kouč Milan Volf.

RSM patřil i úvod druhé půle. Po šestém rohovém kopu hlavičkoval stoper Špaček do tyče. „Nebyli jsme produktivní,“ uznal Ondrůšek. Hodonín si za celý zápas vytvořil velké množství standardních situací a rohových kopů, ale domácího brankáře Chalupu překonat nedokázal.

Domácí se znovu osmělili až střelou Němce. Hostující brankář Krajíček si následně poradil i s pokusem Pokorného. Brankou neskončily ani střely Muchy a Němce. „Musím uznat, že soupeř měl šedesát minut více ze hry, ale na to se fotbal nehraje,“ pravil Volf. "V závěru jsme se však sebrali a nesmírnou bojovností a obětavostí jsme si začali vytvářet brankové příležitosti,“ doplnil zkušený kouč.

Rozhodující momnet zápasu přišel v 76. minutě. Po dlouhém autu se míč dostal k Pokornému, který se v pokutovém území soupeře obtočil kolem nepozorného Bulvy a přesnou střelou poslal Velké Meziříčí do vedení. „Někteří hráči budou za hrubé chyby platit,“ zlobil se Ondrůšek.

Hodonín se ani po inkasované brance nevzdal a až do konce zápasu zlobil domácí obranu i výtečného brankáře Chalupu. Na druhé straně podržel hosty při střele Netrdy Krajíček.

Druhou ránu zasadil diviznímu lídrovi Berka, který prošel přes půl hřiště, udělal kličku hostujícímu brankáři a pohodlně poslal míč do odkryté branky. „Bylo to pro nás nesmírně těžké utkání. Středeční dohrávka se Spartou Brno se na nás projevila víc, než jsem si myslel. Ve druhém poločas jsme měli štěstí, když Špaček nastřelil spojnici. NAkonec jsme utkání i díky nesmírné bojovnosti zvládli a silného soupeře porazili,“ pronesl Volf.

Hodonín se doma představí opět v neděli. Na stadionu U Červených domků hostí HFK Třebíč. Zápas začíná v 15.00.

FC Velké Meziříčí – RMS Hodonín 2:0 (0:0)

Branky: 76. Pokorný, 88. Berka
Rozhodčí: Mikula – Hanák, Mikyska
Žluté karty: Mucha, Netrda, Němec, Krejčí – Šenk, Lorenc, Špaček.
Diváci: 460
Velké Meziříčí: Chalupa – Z. Mucha, P. Mucha, Hort, Krejčí – Dufek, L. Němec, Berka, Netrda – Pokorný (88. Večeřa), Veselý (60. Beran).
Hodonín: Krajíček – Bulva (78. Macůrek), Špaček, Spazier, Šenk – Kmeť, Matula, Lorenc, Švrček, Hoša (64. Mírovský) – Ondryáš (68. Šturma).