Hodonín by mohl hrát proti Blansku každý týden. Na podzim zvítězila Rossiho parta nad jihomoravským rivalem 5:0, v sobotu zase skončilo další měření sil tříbrankovým vítězstvím slováckého celku. „Zase tak pozitivní bilanci s ním ale nemáme. Třeba při mé premiéře mezi muži jsme s ním vypadli z poháru," připomněl nezdar hodonínský trenér Mario Rossi.

Ten si výhry nad Blanskem považoval. Podle domácího kouče totiž půjdou výkony sobotního soupeře ještě nahoru. „Mužstvo Blanska se často mění. Místo trenéra Grmely se tam v zimě z Bystrce vrátil pan Kugler, který má v kádru šikovné fotbalisty. Je jen otázkou času, než si to sedne a hráči se mu uzdraví," říká Rossi.

Jeho tým na startu jara sice herně nijak zvlášť neexceluje, ale dobře brání a sbírá body, což je hlavní. „Jednou pan Uličný řekl, že když tým nedostává branky, tak je to trenérem, a když je dává, tak za to může mužstvo, což je samozřejmě sranda," vtipkoval Rossi.

Náročný trenér však po dalším duelu bez inkasované branky přiznal, že se defenzivě na trénincích se svými svěřenci intenzivně věnuje. „Minimálně třikrát týdně na ní pracujeme," prozradil.

Právě na pevné obraně si Rossi v současnosti zakládá. „Máme nachystané dvě tři rozestavení, které můžeme měnit i během hry. Kluci jsou velmi inteligentní a chápou mé záměry," pronesl.

Důležitou postavou je brankář Petráš, který proti Blansku vychytal devátou nulu v letošní sezoně. „Hráči se před ním cítí sebevědomí," vylíčil Rossi.

Jeho tým rozhodl víkendovou partii za tři minuty. Po nezáživné půlhodině, kdy si ani jeden z týmů nevypracoval pořádnou šanci, udeřil Tomáš Reška. Dvacetiletý mladík, který nastoupil vedle jmenovce Ondrouška na hrotu hodonínského útoku, se po vysunutí beka Novotného dostal za blanenskou obranu a přízemní střelou překonal bezmocného gólmana Jurana.

Protesty hostujících hráčů byly zbytečné. O ofsajd podle asistenta Kozubíka nešlo, gól platil. „Byli jsme absolutně nesoustředění. Místo toho, abychom se věnovali hře, řešíme rozhodčího. Nevím, jestli to byl ofsajd, ale nemůžeme být ublížení," zlobil se kouč Blanska Michal Kugler. Ten si na rozhodčí nestěžoval. Ani se na ně nevymlouval. „Pískali výborně," překvapil hostující lodivod.

Než se hráči Blanska zklidnili, prohrávali o dvě branky. Přesně k pravé tyči se trefil Vlastimil Polák. „Zápas rozhodly dvě minuty a slepené branky, které zápas stoprocentně ovlivnily," trefně poznamenal Rossi.

Do té doby se přitom Hodonínští na trávníku spíše soužili. „Dvacet minut jsme se na hřišti hledali," přiznal domácí trenér. „V kabině jsme si řekli nějaké pokyny, které kluci neplnili. Chtěli jsme hrát kombinačně po zemi, což se nám moc nedařilo," přidal.

Blansko se po přestávce zlepšilo a začalo se dostávat i do koncovky. Hru hostů pomohli oživit i Nečas s Trtílkem. Nejblíže kontaktnímu gólu byl třináctý tým tabulky v 59. minutě. Domácí ale nebezpečí na poslední chvíli zažehnali a míč těsně před brankovou čarou uklidili do bezpečí. „Do druhé půlky jsme vstoupili s respektem. Soupeř se dostal trochu na koně. Přitlačil nás, několikrát zaútočil. Bylo to o tom, zda dá kontaktní branku. Nestalo se a my jsme se naopak třetím gólem definitivně vysvobodili," prohlásil Rossi.

Spolupráce Kleibera se Šturmou ještě třetí gól nepřinesla, ale v 86. minutě už se slovácký celek znovu radoval. Po nejhezčí akci zápasu a Petruchově přihrávce upravil Šturma na konečných 3:0.

„Byl to vyrovnaný souboj. Dění na hřišti neodpovídá výsledku, ale já jsem rád, že jsme první jarní domácí zápas zvládli," usmíval se Rossi. Jeho protějšek porážku kousal docela lehce. „Je to škoda. Zápasu by více odpovídal výsledek 2:1. Ale nedá se nic dělat, soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál," dodal Kugler.

Divize D, 19. kolo

FK Hodonín – FK Blansko 3:0 (2:0)

Branky: 31. Tomáš Reška, 33. Vlastimil Polák, 86. Petr Šturma

Rozhodčí: Miko – Kozubík, Poláček (Volek)

Žlutá karta: 36. P. Fousek (Blansko)

Diváci: 168

Hodonín: Petráš – H. Maršálek, Víšek, Novotný – J. Maršálek, Petrucha, Kleiber (82. Adamec), Šturma, Polák – Reška (88. Knotek), Ondroušek (67. Ondryáš)

Blansko: Juran – Gromský, R. Fousek, Bubeníček, Müller – P. Fousek, Šíp – D. Šural (61. Trtílek), Doležel, Chloupek (46. Nečas) – T. Zouhar (82. Jarůšek).