Hodonín na Hané zklamal a za celé utkání si žádnou vyloženou šanci nevytvořil. "Bylo to přímo strašidelné. Za mého působení v Hodoníně to byl asi náš nejhorší zápas," řekl trenér RSM František Ondrůšek.

"Hráče jsem nepoznával. Vázla nám kombinace, přihrávky, narážečky. Na zápas se silným soupeřem jsem se těšil. Nakonec to pro mě bylo obrovské zklamání," doplnil.

Domácí poslal do vedení ve třetí minutě Hajdarovič. Tomu míč ideálně naservíroval Hromek, který se vrátil do Kroměříže ze zkoušky v druholigovém Znojmě. Devátý tým třetí ligy byl po celé utkání lepším týmem. Svoji převahu dokázala Hanácká Slavia využít až po změně stran. Dvakrát se trefil Hajdarovič.

V sestavě trenéra Lehkoživa se objevila čtveřice hráčů mířících do Kroměříže ze zahraniční. „Vzhledem k tomu, že nám přes zimu odešlo osm hráčů a ve stávajícím kádru je momentálně pět dorostenců, kteří budou na jaře vypomáhat v dorostenecké lize, rozhodli jsme se tři z testovaných zahraničních hráčů angažovat. Dva hráči pochází z Bosny a Hercegoviny, třetí ze Švýcarska. Jedná se o mladé perspektivní hráče, kteří jsou pro nás paradoxně finančně dostupnější než hráči z Česka. Zda tato cesta byla správná, to ukáže až čas,“ uvedl na klubových stránkách Kroměříže asistent trenéra Roman Gibala.

Hosté nastoupili kompletní. "Snad příští týden by mohl přijít nějaký hráč. Zatím to vypadá, že jaro odehrajeme s tímto kádrem," řekl Ondrůšek. Ten nemohl porážku ani den po zápase rozdýchat. " Před týdnem prohrála Kroměříž v Uherském Brodě jedna dva. Myslel jsem si, že je porazíme taky. Z našeho mužstva nepodal žádný hráč optimální výkon," pravil Ondrůšek.

Jeho tým si nevypracoval jedinou vážnější příležitost. "Když dával soupeř malou domů, tak se domácí gólmam lehce zapotil," poznamenal hodonínský kouč.

Hodonín čeká v sobotu další třetiligový soupeř. Zápas se Slavičínem začíná na umělé trávě v Dubňanech už v 9.00. "To je záměr. Nechci hrát s nikým jiným. Týmy z nižších soutěží nás neprověří," řekl Ondrůšek.

HS Kroměříž - RSM Hodonín 3:0 (1:0)
Branky: 56. a 72. Hajdarovič, 3. Poturovič
Kroměříž: Vogl - Matoušek, Šilinger, Kovařík, Stojaník (46. Budín) - Hromek (46. Sedlář), Ožegovič, Handl (46. Klabal), Hajdarovič - Brahimaj (46. Janča), Poturovič (60. Brahimaj).
Hodonín: Novotný - Bulva, Špaček, Spazier, Mírovský - Polák, Lorenc, Švrček, Válek - Šturma, Macůrek (Krajíček, Grabec, Němeček, Ondryáš)