První velkou posilou je bývalý ligový záložník Slovácka či Zbrojovky Brno Tomáš Polách. Osmatřicetiletý fotbalista naposledy působil v rodném Brumově, ale díky známosti s Vladimírem Malárem se na spolupráci domluvil právě s Hodonínem, kde by měl v nadcházející sezoně působit. „Kromě Radka Víška tady asi nikoho neznám, přesto se na nové angažmá těším. Měl jsem asi tři týdny volno, takže teď se rád proběhnu a zahraji fotbal," uvedl před prvním tréninkem s novým mužstvem Polách.

Zkušený středopolař, kterého vždycky zdobila skvělá kopací technika, přehled a myšlení, by rád pomohl celku ze Slovácka do vyšší soutěže. „S panem Vasilkem i trenérem Komňackým jsme se o tom již bavili. Postupové ambice tady jsou, proto jsem do Hodonína také přišel," prohlásil Polách.

Kromě něj se na prvním tréninku objevili rovněž bývalí hráči Skalice Josef Hesek a Lukáš Pavlačka, kteří v týmu nováčka první slovenské ligy po minulé sezoně skončili. Vedení Hodonína má však zájem i o svého bývalého hráče Mariána Švrčka či Martina Černeka.

Přípravu s divizním týmem zahájil brankář Ľuboš Bohunský, který na jaře chytal za Kyjov. Na zkoušku přišel i dvacetiletý Robert Džuba. „Ten prošel mládežnickými výběry Zlína, ale jelikož bydlí v Hodoníně, chce to zkusit u nás," informoval sekretář klubu Vlastimil Polák.

O místo v kádru se poperou i mladíci Tomáš Kokeš s Ondřejem Skočíkem. V hodonínském hledáčku byli i vinaři Radim Holešinský s Jaroslavem Hromkem. Ti však nabídku z vyšší soutěže odmítli.

„Oslovili jsme i další hráče z regionu, kteří působí jinde," přiznává nový hodonínský kouč František Komňacký. Bývalý trenér Ostravy, Jablonce nad Nisou nebo Synotu však zatím žádné posily nelanařil. „Chci nejprve vidět hráče, kteří jsou tady. Z toho vyjdeme," řekl Komňacký.

Ten však ví, kde mužstvo nejvíce potřebuje zkvalitnit. „Co jsem viděl, tak brankář i obrana byli na slušné úrovni, ale zlepšit potřebuje hlavně ofenziva," ví třiašedesátiletý trenér, který měl na úvodním tréninku k dispozici čtrnáct hráčů do pole a tři brankáře. „Další ještě přijdou. Zkoušet a hledat budeme dál," pravil Komňacký.

Mistr ligy s Baníkem Ostrava a Ružomberokem už však nemůže počítat s Petrem Šturmou, jenž odešel do Rakouska. Nová angažmá si hledá Radim Kleiber, otazník visí i nad Markem Ondryášem. Petru Spazierovi zřejmě nedovolí pokračovat v kariéře pracovní povinnosti.

Dlouhodoně mimo hru jsou zranění Vlastimil Polák a Tomáš Ondroušek, zcela fit ještě není ani Tomáš Reška, svalové zranění si na prvním tréninku obnovil obránce Petr Kyselka.

I když Hodonínští absolvovali první trénink v Rohatci, zbytek přípravy stráví v Sudoměřicích, kde se budou v červenci připravovat. „Do začátku srpna jsou na stadionu U Červených domků kvůli regeneraci a úpravě trávníku uzavřeny obě hřiště," vysvětlil Polák.

Fotbalisty Hodonína čeká tradiční příprava. „Nebudeme nic vymýšlet, protože nevím, zda dokážeme všechno skloubit," říká Komňacký. „Chtěl bych trénovat čtyřikrát týdně, ale nevím, jak to budou kluci zvládat. Máme tady studenty či hráče, kteří chodí do práce," pokračuje. „Chci, aby příprava byla natolik kvalitní, abychom vstoupili do sezony dobře připraveni. Aby byla vidět souhra, kondice a že jsme na hřišti častěji než naši konkurenti," dodal známý trenér.

Herní přípravu odstartují Jihomoravané v sobotu 11. července, kdy se představí na hřišti slovenských Gbel.

1. trénink
Brankáři: Martin Petráš, Ľuboš Bohunský, Tomáš Kokeš
Hráči do pole: Hynek Maršálek, Jiří Maršálek, Tomáš Knotek, Tomáš Petrucha, Tomáš Novotný, Jan Mokrý, Petr Kyselka, Tomáš Reška, Dalibor Adamec, Ondřej Skočík, Tomáš Polách, Josef Hesek, Lukáš Pavlačka, Robert Džuba.
Omluvení: Tomáš Reška, Vlastimil Polák, Tomáš Ondroušek (všichni zranění), Radomír Víšek (dovolená)
Přišli na zkoušku: Josef Hesek, Lukáš Pavlačka (oba Skalica) Robert Džuba (Zlín)
Na odchodu: Petr Šturma (Rakousko), Radim Kleiber (hledá si angažmá), Petr Spazier (pracovní povinnosti), Marek Ondryáš (?)
Realizační tým
Trenér: František Komňackýasistenti: Vladimír Malár, Oldřich Matůšek vedoucí mužstva: Ivan Šerfözö masér: Lukáš Prignac


Letní příprava
Sobota 11. července: Gbely – FK Hodonín (17.00)
Středa 15. července: FK Hodonín – Rohožník (18.00, hřiště Sudoměřice)
Sobota 18. července: Moravská Slavia Brno – FK Hodonín (10.30, hřiště Troubsko)
Neděle 19. července: předkolo Poháru FAČR: Uherský Brod – FK Hodonín (17.00)
Sobota 25. července: 1. kolo Poháru FAČR
Středa 29. července: MSK Břeclav – FK Hodonín (17.30)
Sobota 1. srpna: Hirschfang – FK Hodonín (17.00)