Druhý tým divize D vedl na umělé trávě v Dubňanech po rychlé brance Petra Šturmy 1:0, ale po podzimu poslední tým MSFL duel čtyřmi góly otočil. Dvakrát se za vítěze trefil Liška, penaltu proměnili Řihák s Jarošem.

Hodonín neodehrál proti Slavičínu špatný zápas. Fatální hrubky v obraně a špatná hra směrem dopředu ho však připravily o lepší výsledek. „Rozdíl mezi námi a Slavičínem nebyl velký, zápas byl celkem vyrovnaný. Bohužel soupeř narozdíl od nás dokázal proměnit své šance,“ uvedla opora RSM Petr Spazier.

Hodonín vstoupil do zápasu dobře, v úvodních minutách byl rozhodně aktivnějším týmem. Střelu Němečka ještě stačila hostující obrana zablokovat na roh. Po standardní situaci hlavičkoval stoper Špaček do břevna, zadáky Slavičína odvrácený míč parádně vrátil do sítě Petr Šturma. „Začali jsme dobře, dali jsme pěkný gól. Trošku jsme pak polevili, navíc se zranil Robert Bulva, který hrál ve středu zálohy výborně,“ řekl Spazier.

Ještě před Bulvou musel kouč Ondrůšek stáhnout ze hry zraněného zadáka Poláka. Posilu ze Slovácka nahradil Macůrek, místo Bulvy šel do hry Švrček. Víc hráčů do pole Hodonín neměl. „Je nás málo. Na zápasy jezdíme ve dvanácti lidech. Když soupeř vymění půlku mančaftu, tak nás přehraje,“ pravil Spazier. Diviznímu týmu chyběl nemocný Grabec a zraněný Šenk.

Slavičín přijel na Slovácko bez čtyř stabilních hráčů. Doma zůstali třeba Stýskala se Švachem. „Tvoříme nové mužstvo. Zkoušíme hráče z nižších soutěží,“ uvedl trenér posledního týmu MSFL Ervín Haraga. Jeho svěřenci se v sobotu dopoledne poměrně dlouho rozkoukávali. „Do zápasu jsme vstoupili špatně, pětadvacet minut jsme nevěděli, co máme proti třem středovým hráčům Hodonína hrát. Až jsem udělal změny v rozestavení, tak jsme teprve začali hrát,“ řekl Haraga.

Slavičín se dočkal vyrovnání v závěru první půle. Němeček fauloval aktivního Dolinu a sudí Drozdy nařídil penaltu, kterou Řihák, bývalý hráč Mutěnic, s přehledem proměnil.

V závěru první půle ještě nebezpečně pálil Ondryáš, Němeček zase mířil z úhlu vedle. Hodonínskou obranu nejvíce zlobil Dolina. Mladý útočník Slovácka však v koncovce dvakrát selhal. Jednou mířil vedle, podruhé zase hlavou nad.

Druhá půle už patřila Slavičínu. Druhý gól třetiligisty vstřelil po nedůrazu v hodonínské obraně v 57. minutě Liška. Závěr diviznímu nováčkovi vůbec nevyšel. Pět minut před koncem fauloval v pokutovém území Lorenc a Jaroš i druhou penaltu bezpečně proměnil. Účet zápasu uzavřel o dvě minuty později svým druhým gólem v utkání Liška.

„Mohli jsme dát ještě dvě branky, ale také jsme mohli inkasovat,“ pronesl Haraga. „Každopádně Hodonín byl kvalitní soupeř. Byl to zatím nejtěžší soupeř, na kterého jsme v přípravě narazili,“ doplnil zkušený kouč.

Slavičínu se zatím v přípravě daří. Celek z Valašska, který na podzim nasbíral ve třetí lize pouze sedm bodů, v přípravě porazil starší dorost Slovácka i Luhačovice. „Podzim nám nevyšel, se sestupem však smíření nejsme. Budeme se rvát o každý bod. Při dobré konstelaci hvězd může ze třetí ligy padat pouze jeden tým. Navíc Vítkovice asi nedohrají soutěž,“ připomněl trable známého klubu Haraga.

Hodonín by na jaře záchranářské starosti mít neměl. RSM se v sobotu utká s dalším třetiligovém celkem. Zápas v Hulíně začíná v 15.00.

RSM Hodonín – FC TVD Slavičín 1:4 (1:1)

Branky: 9. Šturma – 57. a 88. Liška, 41. Řihák z penalty, 86. z penalty Jaroš

Rozhodčí: Drozdy

Diváci: 30

Hodonín: Krajíček (46. Novotný) – V. Polák (35. Macůrek), Spazier, Špaček, Mírovský – Němeček, Bulva (41. Švrček), Lorenc, Šturma, Válek – Ondryáš.