Sobotní duel začal s několikaminutovým zpožděním, neboť oba týmy nastoupily v červených dresech. Domácí hráči nakonec soupeři ustoupili a tradiční červenočernou kombinaci nahradili zelenočernými dresy. Ty jim stejně jako na podzim v Komárově přinesly tři body. Sobotní výhra ovšem nebyla tak výrazná jako na podzim, kdy 3. září vyhrál slovácký celek 4:0.

„Herně to z naší strany nebyl tak dobrý zápas jako před týdnem v Třebíči. Hráli jsme v křeči, nedařila se nám kombinace. Kluci umějí víc. Venku hrajeme paradoxně lépe než doma. Před vlastními fanoušky nás chybí sebevědomí,“ uvedl hodonínský kouč Jozef Banetka.

Jeho tým se tentokrát se všemi nástrahami vypořádal a díky nasazení a bojovnosti urval proti Spartě cenné tři body. „Byl to vyrovnaný zápas. Měli jsme i štěstí. Ale bojovali jsme a dali tři góly,“ pronesl.

Hodonín doma začal dobře. Už v 6. minutě se velké šanci objevil Petr Šturma. Domácí záložník ovšem ani nadvakrát nedokázal hostujícího brankáře Stehlíka překonat.

Hosté byli v koncovce mnohem produktivnější. Ve 12. minutě se pro průniku kapitána Sparty Floriána dostal k míči Radek Hlavinka, který zblízka dopravil míč do odkryté branky RSM.

Domácí ale dlouho nesmutnili. Gólman brněnského celku Stehlík neudržel lehký míč a po zbytečné chybě navíc fauloval Petra Šturma. Sudí Růžička neváhal a nařídil pokutový kop.

Míš si na bílý puntík postavil Lukáš Svoboda. Středopolař RSM vstřelil bez větších problémů první jarní domácí gól Hodonína.

„Pozitivní je, že jsme se po inkasované brance nesložili a hned z protiútoku vyrovnali,“ řekl Banetka.

Oba týmy se snažily hrát v prvním poločase aktivně. Hodonín i Sparta si v úvodní části vytvořili po několika slibných příležitostech, ale skóre se do přestávky nezměnilo. Gól Šturmy neuznal rozhodčí Růžička kvůli ofsajdu, střela Přerovského, posily ze Zbrojovky Brno, skončila na břevně.

„První poločas byl lepší, po změně stran už se pouze nakopávalo. První půle se mi ale líbila,“ uvedl kouč Sparty Brno Milan Volf.

I po změně stran se hrál na stadionu U Červených domků poměrně zajímavý fotbal. Bohužel výkon obou mužstev mohlo ocenit pouze šedesát diváků. Více jich na záchranářský souboj nedorazilo. „Je to tristní, ale víc to komentovat nechci,“ řekl Volf. „Určitě je to málo. Víme, že Hodonín je hokejové město, ale i pomocí výsledků chceme diváky přilákat. My i fanoušci musíme mít s mladým týmem trpělivost. Věřím, že v budoucnu uvidíme lepší zápasy,“ pravil kouč RSM.

Hodonínskému týmu pomohlo k bodům i střídání. Šance Šturmy ještě brankou neskončila, ale po další akci už se Hodonínští radovali. Střídající Švrček přelstil trojici protihráčů, přesnou přihrávkou vyslal do šance Poláka, který přízemní ranou poslal RSM do vedení.

„Švrček je hráč, který patří do základní sestavy, bohužel ho limituje zranění,“ ocenil přínos slovenského fotbalisty Banetka.

Jeho protějšek mnoho důvodů ke chválení neměl. „Zápas ovlivnil vyrovnávací gól. To se nesmí stát. Obdržená branka s námi bohužel zacloumala. Zase tak špatně jsme ale nehráli. I ve druhém poločase jsme měli šance. Bohužel nechápu, co naši hráči vyváděli před druhým inkasovaným gólem Ofajs systém jsme nepochopil,“ kroutil hlavou Volf.

Sparta se ve zbytku utkání snažila o vyrovnání, ale na kýžený bod nedosáhla. Domácí tým podržel při střele Záboje gólman Petráš, další šance i nebezpečný trestný kop hostů skončily mimo.

Nápor hostů utnul v 85. minutě Šturma, který v závěru před brankou Sparty dotlačil míč do sítě. „Nechtěli jsme prohrát. Bohužel soupeř nám odskočil na rozdíl pěti bodů,“ řekl Volf.

Ten se opět musel obejít bez posil z brněnské Zbrojovky. Druholigový klub poslal na Spartu pouze talentovaného mladíka Přerovského. „Zatím se nám nedaří domluvit. Je to špatné,“ dodal zkušený kouč.

Bídná je i situace Sparty, která po další porážce klesla na předposlední místo. Hodonín si pomohl. Po sedmé letošní výhře je devátý.

Divize D, 20. kolo

RSM Hodonín – Sparta Brno 3:1 (1:1)

Branky: 14. Svoboda z penalty, 66. Polák, 85. Šturma  – 12. Hlavinka

Rozhodčí: Růžička – Gloser, Miko

Žluté karty: Petrák, Polák, Hlaváč – Přerovský, Mica

Diváci: 60

Hodonín: Petráš – Mírovský (68. Kuřil), Hlaváč (86. Lorenc), H. Maršálek, Petrák – J. Maršálek, Spazier, Vanda (59. Švrček), Svoboda, Šturma – Polák,

Sparta Brno: M. Stehlík – Ianisteac, Buriánek, Lerch, Záboj – Kubíček, Mica, Přerovský, Florián – J. Stehlík, Hlavinka.

Zápas pohledem …

„Konečně jsme zabodovali naplno. Po třech zápasech, ve kterých jsme nezískali ani bod, jsme nutně potřebovali vyhrát. Zápas se Spartou Brno jsme naštěstí zvládli. Pro diváka to asi zase nebyl příliš pohledný fotbal. Více se nakopávalo než hrálo. Chyběl nám klid. Druhá půle nám ale vyšla.

Začneme hrát až když dostaneme gól. Je to tak v každém utkání. Bohužel nevím, čím to je. Naštěstí jsme to dokázali otočit.

Pořád nejsem stoprocentně fit. Mám namožené tříslo. Pořád to není doléčené, ale už jsem na zápasy nachystaný. Záleží na kouči, kdy mě do hřiště pošle.

Věřím, že nám výhra pomůže.

Škoda, že na domácí zápasy chodí tolik málo diváků. Bohužel je nedokážeme kvalitní hrou nalákat. Víme ale, že to není ono. Věrným fanouškům, kteří nás pokaždé ženou dopředu, ale moc děkujeme.